Rajd Śląska: Start przy Stadionie Śląskim PROGRAM RAJDU

  Rajd Śląska: Start przy Stadionie Śląskim PROGRAM RAJDU

  PG

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rajd Śląska: Start przy Stadionie Śląskim PROGRAM RAJDU
  1/3
  przejdź do galerii

  ©ARC

  Już w piątek, 13 października, rozpocznie się Rajd Śląska, będący jednocześnie rundą finałową Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i czwartą odsłoną Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Start zaplanowano na godzinę 17:30 na Stadionie Śląskim.
  Już w piątek, 13 października rozpocznie się Rajd Śląska, będący jednocześnie rundą finałową Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i czwartą odsłoną Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Start zaplanowano na godzinę 17:30 na Stadionie Śląskim.

  Aż 43 załogi rozpoczną ściganie już w piątek, 13 października od specjalnego, wieczornego odcinka wokół Stadionu Śląskiego, który zaplanowano na godzinę 19:00.
  Wśród uczestników awizowany był rajdowy mistrz Polski z 2015 roku – Łukasz Habaj. Urodzony w Katowicach Habaj miał wystartować Fordem Fiestą R5. Jest to najbardziej zaawansowany samochód, jakim można wystartować w zawodach zaliczanych do kalendarza InterCars RSMP.

  Niestety Łukasz Habaj wycofał się z Rajdu Sląska ze względów zdrowotnych.

  Na liście startowej znajdują się jeszcze trzy inne załogi startujące tej klasy samochodem.

  Rajd Śląska zagwarantuje mnóstwo emocji, wszak o tytuł wicemistrzów Polski zawalczą Tomasz Kasperczyk i Damian Syty ze Zbigniewem Gabrysiem i Arturem Natkańcem. Obie pary wystartują Fordem Fiestą R5. Klasyfikacja generalna pokazuje, że obie pary dzielą zaledwie trzy punkty. Biorąc pod uwagę, że do zdobycia jest aż 28 punktów, czeka nas mnóstwo emocji. Nie zabraknie także zagranicznych ekip. W Rajdzie weźmie udział Mistrz Litwy 2012 i 2013 – Dominik Butvilas i Renatas Vaitkevicius (Skodę Fabię R5).

  W samochodach z napędem na cztery koła wystąpi jeszcze sześć załóg, które rywalizują ze sobą w ramach klasy Open N. Liderem kategorii są Hubert Maj i Szymon Jasiński prowadzący Forda Fiestę Proto. Nierozstrzygnięta jest także kwestia mistrzostwa Polski w klasie 4. Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz, prowadzący Peugeota 208 R2 są zdecydowanymi faworytami, pewnie prowadząc w punktacji. Stawkę klasy 4 łącznie tworzy aż 10 załóg.

  Na liście zgłoszeń znalazły się także załogi w klasie Open 2WD, oraz cztery załogi w kategorii 4F i jedna w klasie 3. Na trasie nie zabraknie samochodowej klasyki, czyli Fiata 126p, którego poprowadzi duet Tomasz Grychtoł i Robert Koisar.

  W sobotę, do kierowców rywalizujących w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski dołączy niemal 60 załóg rywalizujących w ramach czwartej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Uczestnicy tego cyklu rozpoczną zawody od odcinka w Mikołowie o godzinie 17:50. W zawodach wezmą udział wszystkie załogi zajmujące pierwsze dziesięć miejsc punktacji generalnej. Liderzy cyklu, Piotr Baran i Michał Paciej przystąpią do rywalizacji z 101. numerem startowym. Z numerem 102. wystartują wiceliderzy Tomasz Zbroja i Piotr Kokoszka.

  W Pucharze Peugeota i Citroena prowadzenia będą bronić Maciej Matysiak i Karolina Baćkowska, natomiast w Pucharze Cento Rally Kazimierz Karolczak i Krzysztof Marczewski. Łącznie na liście zgłoszeń do 4. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska znajduje się 59 załóg (18 w klasie RO 1, 14 w RO 2, 9 w Pucharze Peugeota i Citroena, 3 w Pucharze Cento Rally i 5 w RO Open N). Siedem załóg jest zgłoszonych w klasach Gość 2WD, dwie załogi w klasie Gość 4WD i jedna załoga w Wartburgu 353 reprezentująca klasę Legend.

  Rajd Śląska zakończy się ceremonią mety na rynku w Żorach, w niedzielę, 15 października od godziny 17:40.

  Patronat honorowy nad 1. edycją Rajdu Śląska objął Marszałek Województwa Śląskiego. Zawody są współfinansowane z budżetu Województwa Śląskiego.

  RAJD SLĄSKA PROGRAM  Na terenie jakich miejscowości zawodnicy będą się ścigać podczas 1. Rajdu Śląska?
  Powiat bieruńsko-lędziński: Bieruń – odcinek testowy, piątek, 13:00-16:00
  Powiat Chorzów: OS Stadion Śląski, piątek, od 19:00
  Powiat mikołowski: Wyry, Gostyń – OS Wyry, sobota, od 11:03 oraz Mikołów – OS Mikołów (sobota od 17:20)
  Powiat cieszyński: Ochaby Wielkie, Kiczyce, Pierściec – OS Ochaby (sobota, od 12:19 i 16:04) oraz Chybie i Strumień – OS Chybie (niedziela, od 10:12 i 15:27)
  Powiat pszczyński: Gilowice, Góra, Miedźna, Jankowice – OS Miedźna (sobota, od 13:37 i 17:22) oraz Suszec – OS Suszec (niedziela, od 11:12 i 15:27), a także Golasowice i Pielgrzymowice – OS Bzie (niedziela, od 9:12 i 14:27)
  Powiat Jastrzębie-Zdrój: Bzie, Jastrzębie-Zdrój – OS Bzie (niedziela, od 9:12 i 14:27)

  RAJD ŚLĄSKA MAPA


  RAJD ŚLĄSKA MAPA  POLECAMY:

  Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II  Czy dostałbys się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT  Ile zarabiają prostytutki na Śląsku i za co RAPORT  Katowice stawiają na rowery miejskie. Jak wypożyczyć rower?


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Partnerzy projektu

   Stadion Śląski na zdjęciach 360°

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem