Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Mistrzostwa Śląska w grzybobraniu w Rybniku
  Rybnik

  Mistrzostwa Śląska w grzybobraniu w Rybniku. Zobaczcie ZDJĘCIA+WIDEO

  Podgrzybki, borowiki i inne, piękne okazy grzybów - za nami pierwsze Mistrzostwa Śląska w... grzybobraniu. Uczestnicy zebrali się w dzielnicy Golejów w Rybniku, gdzie w okolicznych lasach szukali grzybów. Zebrali ponad 20 kilogramów okazów. Zobaczcie zdjęcia i wideo!

 2. Najnowsze dane o dochodzie z hektara przeliczeniowego
  Strefa Agro

  Najnowsze dane o dochodzie z hektara przeliczeniowego

  Główny Urząd Statystyczny opublikował obwieszczenie w sprawie wysokości przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego w 2016 roku.

 3. Ursus przekazany do najbezpieczniejszego gospodarstwa 2017
  Wiadomości

  Ursus przekazany do najbezpieczniejszego gospodarstwa 2017

  Podczas targów AGRO SHOW w Bednarach odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, którego organizatorami są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Państwowa Inspekcja Pracy.

 4. To nie science fiction. Robot w oborze doi, karmi, sprząta
  Zwierzęta

  To nie science fiction. Robot w oborze doi, karmi, sprząta

  - Mam łatwiejszy dostęp do informacji o wydajności i stanie zdrowia krów - mówi o nowoczesnych rozwiązaniach Arend Jan Hendriks, hodowca z Pomorza.

 5. Agro Show Bednary 2017
  Maszyny

  Trwa Agro Show 2017! [zdjęcia]

  Do poniedziałku potrwają największe targi rolnicze Agro Show 2017. W Bednarach maszyny i urządzenia rolnicze pokaże ok. 800 wystawców z Polski i zagranicy. Agro Show w skrócie to: 4 dni wystawy, ponad 800 wystawców i ponad setka wystawców z zagranicy, blisko 150 tysięcy zwiedzających i prawie 120 ha powierzchni ekspozycji. Wystawa jest organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.