Wiadomości


Najczęściej czytane

 1. Zwierzęta zagrożone wyginięciem w Polsce to ponad 2000 gatunków! Zobacz niektóre z nich.
  Strefa Agro

  Te zwierzęta w Polsce niedługo wyginą!

  Zwierzęta zagrożone wyginięciem to gatunki, które powinniśmy szczególnie chronić. Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt powinien stanowić jedynie przypomnienie o zwierzętach, o których powinniśmy pamiętać na co dzień. Dbanie o nie i odpowiednie ich traktowanie to nasz obowiązek, a mimo tego wciąż słyszymy o przypadkach bestialskiego potraktowania zwierzęcia przez człowieka. Zwierzęta giną jednak nie tylko dlatego, że w bezpośredni sposób jesteśmy wobec nich okrutni. Działalność człowieka na Ziemi sprawia, że tysiące gatunków zwierząt wymierają lub są tym zagrożone. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Zwierząt przypominamy, jakie są zwierzęta zagrożone wyginięciem na terenie Polski.

 2. Strażacy i policjanci łapali byka, który uciekł z jednego z gospodarstw rolnych. - Było to dość nietypowe zdarzenie, bo dotyczyło schwytania byka, który
  Strefa Agro

  Strażacy i policjanci w pogoni za bykiem

  Strażacy w pogoni za bykiem, grasującym w Ustroniu i Brennej: W sobotę, 19 maja, kilka zastępów beskidzkich strażaków przy pomocy tutejszej policji musiało zmierzyć się z niezwykłym zadaniem. Po bulwarach nadwiślanych biegał ... byk, który uciekł z jednego z gospodarstw rolnych w okolicy. Akcja łapania zwierzęcia trwała ponad godzinę.

 3. Masło drożeje w regionie, kraju i na świecie. Wiemy, dlaczego
  Ceny

  Masło drożeje. Wiemy, dlaczego

  Drożeje masło. Jak mówią eksperci rynku mleka, to skutek kilku sytuacji na polskim i światowym rynku.

 4. Ile może dorobić rolnik?
  Wiadomości

  Ile może dorobić rolnik ubezpieczony w KRUS? Kwota graniczna w 2018

  Ubezpieczeni w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rolnicy lub domownicy mogą prowadzić pozarolniczą działalność gospodarczą (lub współpracować przy jej prowadzeniu) i nadal podlegać ubezpieczeniu w KRUS. Jest jednak warunek.

 5. ziemniaki, młode ziemniaki, rolnictwo, rolnik
  Rośliny

  Uważaj na tę odmianę ziemniaków! Groźna bakteria z Egiptu

  Kupujesz ziemniaki na miejskim bazarku czy w supermarkecie? Bez względu na miejsce zakupu wystrzegaj się odmian ziemniaków z Egiptu. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ostrzega przed groźną bakterią a minister wysyła wniosek do Komisji Europejskiej o wprowadzenie zakazu importu ziemniaków pochodzących z Egiptu.