Wersja demo aplikacji eWniosekPlus została udostępniona 12 lutego i będzie działać do momentu uruchomienia pełnej wersji, czyli 15 marca, kiedy rozpocznie się nabór wniosków.

"Jest to demonstracyjna wersja aplikacji eWniosekPlus i służy do zapoznania użytkowników z podstawową ścieżką wypełniania wniosku o przyznanie płatności w kampanii 2018. Wersja ta nie zawiera wszystkich funkcjonalności, które będą dostępne w pełnej wersji aplikacji eWniosekPlus. Funkcjonalności dostępne w wersji DEMO będą stopniowo rozszerzane do czasu uruchomienia pełnej wersji tej aplikacji", wyjaśnia Agencja.

ARiMR przygotowała filmową instrukcję, którą zamieszczamy powyżej.

Od 15 lutego do 14 marca część rolników może skorzystać w tym roku z możliwości złożenia oświadczenia o braku zmian, o czym więcej pisaliśmy tu: Dopłaty bezpośrednie 2018. Oświadczenia - kto może złożyć zamiast wniosku?

Przetestuj aplikację eWniosekPlus

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2018 to 15 marca - 15 maja. Przy czym wniosek można wypełnić 25 dni kalendarzowych po terminie składania wniosków, czyli do 9 czerwca 2018 r. Jednak z uwagi na fakt, że 9 czerwca przypada w sobotę wniosek złożony 11 czerwca w poniedziałek będzie uważany za złożony w terminie. Za każdy dzień roboczy opóźnienia, licząc od dnia 16 maja 2018 r., stosowane będzie zmniejszenie płatności w wysokości 1% należnej kwoty płatności, wyjaśnia ARiMR.