W wiejskich domach i garażach częściej można spotkać samochody, skutery, motocykle, roboty kuchenne i mikrofalówki, niż w polskich miastach. Polecamy także: Wiejski obiad? Mus ziemniaki! Miastowy o nich nie marzy

Fakt, sprzęt nowej generacji częściej ma mieszkaniec miasta niż jego sąsiad ze wsi. Ale, według danych Głównego Urzędu Statystycznego z 2016 roku, różnice w przypadku posiadania plazmy czy telefonu komórowego były niewielkie.

 

Ba, zdecydowanie większy odsetek gospodarstw domowych na wsi posiadał samochód osobowy, motocykl, skuter, motorower lub rower. Rzadsze kursy autobusów i większe odległości robią swoje. Dodajmy, że gospodarstwa wiejskie były również częściej wyposażone w zamrażarki, kuchenki mikrofalowe i roboty kuchenne.

Spore różnice są widoczne, jeśli chodzi o urządzenia do odbioru telewizji kablowej lub satelitarnej (wieś: 53%, miasto 67%).

 

Jeśli zaś chodzi o komputery z dostępem do internetu w kraju, liderami są województwa: mazowieckie, pomorskie, małopolskie, śląskie i wielkopolskie (76–78% w 2016).

 

Źródło: GUS

 


Strefa AGRO także na Facebooku. Dołącz do nas!