Ponad 50% więcej przyczep rolniczych więcej niż przed rokiem sprzedało się w maju tego roku w porównaniu z tym samym miesiącej 2016.

 

Liczba rejestracji w maju 2017 r. wyniosła 371 przyczep rolniczyh. To o 15% więcej niż przed miesiącem i 53% więcej niż przed rokiem (243 sztuki w maju 2016), wynika z danych agencji Martin & Jacob monitorującej rynek rolniczy.

 

- Kolejny miesiąc mamy do czynienia ze wzrostem na rynku przyczep rolniczych, różnica między 2016 a 2017 rokiem jest znaczna - mówi Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob.

- Jeśli chodzi o ilość sprzedanych przyczep, największe wzrosty odnotował Pronar, ale Metal-Fach powiększa swój udział w rynku. Nie można jeszcze powiedzieć że depcze Pronarowi po piętach, jednak jeśli porównamy okres od stycznia do maja z analogicznym okresem ubiegłego roku, to zauważymy że Metal-Fach w tym ujęciu niemal podwoił sprzedaż - komentuje ekspert.

 

Pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Pronar, producent z Narwii, dalej jest Metal-Fach, producent z Sokółki, a trzeci wynik odnotował Metaltech. W maju najwięcej przyczep zarejestrowano na Lubelszczyźnie oraz w Wielkopolsce - po 52 sztuki. 


Najpopularniejszym zakresem ładowności ponownie był przedział 10-13 ton, na przyczepę tej wielkości w maju zdecydowało się 109 nabywców.