Tłuste mleko gasi pragnienie lepiej niż woda czy sok pomarańczowy - twierdzą naukowcy z Kanady. Jak do tego doszli? Sprawdź także: Z tego gospodarstwa ma płynąć 580 tysięcy litrów mleka. Dziennie!

W jednym z badań przetestowano dwanaście napojów - wodę gazowaną, colę, colę light, napój izotoniczny, środek nawadniający, sok pomarańczowy, piwo typu lager, gorącą czarną kawę, gorącą czarną herbatę, mrożoną czarną herbatę, tłuste mleko oraz chude mleko. Następnie, porównano je do wody. Eksperyment miał stwierdzić, który napój najdłużej zostaje w organizmie. Podczas czterech sesji mężczyznom podano litr wody oraz po trzy napoje z listy. Efekt? Cztery z nich zostały w organizmie dłużej niż woda. Mowa o tłustym mleku, chudym mleku, środku nawadniającym i soku pomarańczowym.

 

Strefa AGRO także na Facebooku. Dołącz do nas

 

Najmniejsze nawodnienie zapewnia kawa - działa wręcz odwadniająco. 

 


- Gdy napoje zawierają składniki odżywcze i elektrolity, takie jak sód lub potas, które znajdują się w mleku, żołądek opróżnia płyn wolniej i z mniej drastycznym wpływem na nerki - mówi Ronald J. Maughan, ekspert ds. nawodnienia organizmu z brytyjskiego Uniwersytetu Loughborough.

 

Źródło: FAMMU/FAPA na podstawie Business Insider Polska