Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Współczesny dziadek kupuje babci smartfona. W e-sklepie
  Z kraju i ze świata

  Współczesny dziadek kupuje babci smartfona. W e-sklepie

  Polscy seniorzy nie maja technologicznych kompleksów. Coraz chętniej kupują w sklepach internetowych, korzystając zwłaszcza z promocji cenowych.

 2. - Ostatnie trzy miesiące były dobrymi dla Polskiej Grupy Górniczej - mówił o ostatnich wynikach finansowych PGG Grzegorz Tobiszowski, wiceminister ds.
  Z regionu

  Polska Grupa Górnicza trzeci miesiąc z zyskiem

  Polska Grupa Górnicza już trzeci miesiąc z rzędu jest "nad kreską" - grudzień zakończyła z ponad 35 mln zł zysku. Po raz drugi zarabiała również na sprzedaży jednej tony węgla. Ogólnie rok 2016 zamknie jednak ze stratą, ale będzie ona mniejsza od tej, która została założona w biznesplanie, gdy następczyni dawnej Kompanii Węglowej powstawała.

 3. Konsumenci domagają się od Banku BPH zwrotu nadpłat waloryzacyjnych oraz stwierdzenia nieważności umowy.
  Z kraju i ze świata

  UOKiK po stronie frankowiczów w sporze z bankiem BPH

  Prezes UOKiK przedstawił istotny pogląd w sprawie. Dotyczy on sporu między konsumentami a Bankiem BPH o postanowienia umowy kredytu hipotecznego waloryzowanego kursem franka szwajcarskiego.

 4. W ten weekend obchodzimy dzień babci i dziadka
  Z kraju i ze świata

  W dalszym ciągu starsze osoby padają ofiarami wyłudzeń metodą "na...

  Tajemnicze telefony od osób podających się za krewnych czy policjantów do ludzi starszych z prośbą o pożyczenie pieniędzy, to już klasyczna metoda wyłudzeń stosowana przez oszustów. Wprawdzie wielu seniorów nie daje się oszukać, jednak problem wciąż dotyczy znacznej ich części. Zbliżają się dni Babci i Dziadka. Warto przy okazji spotkań w gronie rodziny poruszyć ten temat i ostrzec najbliższych, jak mogą uchronić się przed złodziejami.

 5. 5 lutego 2017 mija wypłaty „czternastki” za 2016 rok dla pracowników Katowickiego Holdingu Węglowego
  Wiadomości

  KHW: Co z „czternastkami” za 2016 rok?

  Za dwa tygodnie, bo 5 lutego, mija termin, kiedy na konta pracowników Katowickiego Holdingu Węglowego miałaby trafić „czternastka” za 2016 rok. To jedyna z trzech spółek węglowych, która do tej pory jeszcze nie zawiesiła tego składnika górniczego wynagrodzenia. KHW czasu pozostało niewiele, jednak wciąż nie wiadomo, jak problem ten zostanie rozwiązany. – Jeżeli będą pieniądze, to „czternastkę” wypłacimy – mówi Wojciech Jaros, rzecznik prasowy KHW.