To nagroda na lata. Taka, która utrwali się w pamięci wielu pokoleń - mówi Andrzej Żylak, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego, która po raz kolejny zorganizowała uroczystą galę wręczenia nagrody „Czarny Diament”. Laureaci spotkali się dzisiaj o godz. 18. w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

- Wszystkie nagrodzone przez nas firmy to przedsiębiorstwa, które mimo zmieniającej się sytuacji na rynku, potrafią przystosować się do nowych warunków.

To firmy, które inwestują w technologie, przekształcają się tak, by jak najlepiej zaspokoić potrzeby klientów. To przedsiębiorcy, którzy inwestując w rozwój swojej firmy, a co za tym idzie rozwój regionu, aktywnie współpracują z samorządem gospodarczym i terytorialnym. To wreszcie firmy z wizją i pasją, rozumiejące współczesne rynkowe trendy - mówi Andrzej Żylak, promując nagrody „Czarny Diament.

W tym roku „Czarny Diament” w kategorii przedsiębiorstwa otrzymali: Doosan Babcock Energy Polska z Rybnika, Drogerie Polskie z Jastrzębia-Zdroju, EKO M. Golik, J. Konsek, A. Serwotka Sp. J. z Rybnika, pojazdy komunalne GAMON z Rybnika, IURISCO Kancelaria Prawna z Katowic i kopalnie Kruszyw KRUSZBET i jej prezes Mariusz Lachowic z Katowic. W kategorii instytucja: Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku i jego dyrektorka Anna Michalczyk. Z kolei nagroda specjalna powędrowała do dwóch osób. Byli to: Jan Wojtyła, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a także profesor Qu Xian Chao z Instytutu Badawczego Węgla w Pekinie (Chiny).

Przypomnijmy, że nagroda jest przyznawana od 1999 roku przez Izbę Przemysłowo-Handlową Rybnickiego Okręgu Przemysłowego najlepszym przedsiębiorstwom i instytucjom oraz wybitnym osobistościom.

- Już dziś zapraszam osoby, firmy i instytucje do zgłaszania się do przyszłej edycji „Czarnych Diamentów”. Każdy może się zgłosić, a kto zostanie laureatem, to już oceni Kapituła. Warto spróbować - mówi prezes Andrzej Żylak.

*Kontrowersyjne ZDJĘCIA dziewczyn na kalendarzu 2017 ZDJĘCIA
*Bestie z Rybnika. Takie okazy łowią wędkarze na zalewie w Rybniku ZDJĘCIA
*Superksiężyc 2016: Te zdjęcia są fantastyczne! ZOBACZ
*Aktor Jerzy Cnota ZDJĘCIA Z PRYWATNEGO ARCHIWUM
*Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY