W elektrociepłowni Chorzów ELCHO doszło do groźnej awarii. Z remontowanego pieca wysypało się kilkadziesiąt ton gorącego popiołu. Na miejscu skierowano dziewięć zastępów straży pożarnej. Na szczęście nie ma ofiar w ludziach.

Doszło do wysypania się około 50 ton gorącego popiołu z jednego z pieców, który był w trakcie remontu. Popiół ten jest wciąż silnie rozgrzany popiół, bardzo gorący. Wszyscy pracownicy zostali ewakuowani. Na miejsce prócz strażaków z Chorzowa zostały zadysponowane dodatkowe siły z komendy miejskiej z Bytomia.

Po godzinie 22.00 tak zastępy z Bytoma jak i Chorzowa prowadziły jeszcze bezpośrednie działania związane ze schłodzeniem tego gorącego popiołu.

- Popiół ma kilkaset stopni - mówi mł. brygadier Arkadiusz Labocha, rzecznik PSP w Chorzowie.
Zobacz galerię

- Popiół schładzamy i wywozimy na zewnątrz hali. Nie ma żadnych osób poszkodowanych. Wszystkie osoby ewakuowały się w momencie zdarzenia. Nie było takiego pożaru, w sensie że był ogień otwarty.

Sytuacja jest na tyle opanowana, że żar się nie rozprzestrzenia, nie ma dodatkowego zagrożenia ani dla osób przebywających na zakładzie, ani dla infrastruktury technologicznej. Cały czas prowadzimy schładzanie tego popiołu - mówi mł. brygadier Arkadiusz Labocha, rzecznik PSP w Chorzowie.

Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska

Największe absurdy Śląska i całej Polski. Nie uwierzycie, jeśli nie zobaczycie

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Można się o tym przekonać odwiedzając Silesia City Center. Na Placu Słonecznym powstało sportowo-rekreacyjne centrum rozrywki o nazwie Silesia Summer Park. Na jego terenie znajduje się wszystko, czego potrzeba do dobrej zabawy: pole do mini golfa, boisko do streetballu, ścianka wspinaczkowa, a także park linowy dla najmłodszych w formie małpiego gaju.