Kolejny potentat z branży kurierskiej otwiera nową bazę na lotnisku w Pyrzowicach, w cargo city. To FedEx Express.

Kolejna firma otwiera swój nowy oddział w cargo city na lotnisku w Pyrzowicach. FedEx Express, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i firma ze światowej czołówki w swojej branży, świadcząca usługi przewozów ekspresowych, otworzyła swój oddział na nowym terminalu lotniska Katowice-Pyrzowice. Inwestycja ta jest częścią strategii zakładającej ekspansję sieci transportowej firmy, co z kolei przełoży się na większą wydajność i ułatwi kontakty biznesowe w Europie i na całym świecie.

- Nasz oddział na terenie nowo otwartego terminala lotniska w Pyrzowicach daje nam możliwość podwojenia ilości wysyłanych paczek. Zastosowanie nowoczesnej infrastruktury pozwoli jeszcze szybciej i sprawniej obsługiwać naszych klientów oraz pomoże firmom, które eksportują swoje towary, pozostać konkurencyjnymi – mówi Mariusz Mik, dyrektor zarządzający FedEx Express Polska.

FedEx ma u nas swoje bazy na terenie terminali lotniczych w Katowicach i w Warszawie. Firma obsługuje 16 lotów tygodniowo, które łączą Polskę z globalną siecią FedEx. Umożliwia to dostarczenie paczki do ponad 220 krajów i terytoriów na całym świecie, w czasie od trzech do pięciu dni roboczych, głównie w Ameryce Północnej i Azji.
W Pyrzowicach zlokalizowana została również stacja kurierska, co pozwala na wydłużenie czasu odbiorów i tym samym usprawnia i przyspiesza proces wysyłki paczek.

Nowa lokalizacja posiada większą przepustowość – całkowita powierzchnia magazynu FedEx zwiększa się do 750 metrów kwadratowych, a powierzchnia biurowa – do 203 m kw. Pojemniejszy jest również magazyn celny. Placówka została wyposażona w innowacyjny system przenośników wałkowych z napędem, znacznie skracający czas transferu przesyłek oraz w wagę najazdową o maksymalnej nośności 10 ton, zwiększającą dokładność ważenia frachtu.

PYRZOWICE. CARGO CITY I INNE INWESTYCJE NA LOTNISKU

W ciągu ostatnich lat FedEx dokonał kilku znacznych inwestycji w Polsce. Od 2012 roku otworzył dwie nowoczesne sortownie, w Łodzi i Chorzowie. W 2012 roku przejął polską firmę kurierską Opek. Ostatnio, FedEx otworzył swój nowy oddział w Chorzowie, który wspiera firmy działające w regionie Górnego Śląska. Inwestycja ta wpisuje się w strategię firmy FedEx, która otwiera globalne rynki dla firm każdej wielkości i pomaga im z sukcesem rozwijać swój biznes. To ważne, bo polskie firmy z roku na rok coraz chętniej eksportują swoje towary. Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE S.A.) szacuje, że we wrześniu 2016 polski eksport wzrósł o 4 proc. (rok do roku), a jego wartość wyniosła 15,7 mld euro.

Obecnie FedEx działa w 40 polskich miastach i zatrudnia ponad 1200 pracowników oraz ok. 2000 kurierów.

FedEx Express to część FedEx Corp. (NYSE: FDX) oferuje klientom indywidualnym oraz firmom na całym świecie usługi w dziedzinie transportu, e-handlu oraz usług dla biznesu. Generując przychody na poziomie 58 miliardów dolarów rocznie, dzięki współpracującym spółkom zależnym, działającym pod marką FedEx. W sumie zatrudnia na świecie 400 tys. osób.