W siedzibie śląsko - dąbrowskiej Solidarności odbywa się nadzwyczajne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Tematem jest połączenie Polskiej Grupy Górniczej i Katowickiego Holdingu Węglowego. Część związków już podpisała opracowany w poniedziałek projekt porozumienia, część nie.

Projekt porozumienia ws. połączenia Polskiej Grupy Górniczej i Katowickiego Holdingu Węglowego został opracowany podczas poniedziałkowych rozmów, które odbywały się w siedzibie PGG.

Część związkowców dokument już parafowało, część wciąż nie. Jak informuje WZZ Sierpień 80 w KHW na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook pod dokumentem znalazły się podpisy: Sierpnia 80, Związku Zawodowego Przeróbki, ZZ Przeróbki KHW przy kopalni Murcki - Staszic oraz ZZ Pracowników Dołowych przy kopalni Murcki - Staszic.

Jak w poniedziałek zapowiadał Grzegorz Tobiszowski, wiceminister ds. energii, dokument powinien zostać podpisany do środy do godz. 10.

Po dwóch godzinach wtorkowych rozmów, dołączył Grzegorz Tobiszowski. Przed wejściem na salę zaznaczał, że w jego odczuciu wczoraj zapisy porozumienia zostały dopasowane w ten sposób, aby były korzystne dla wszystkich.

- Cały czas uważam, że to jest tak poważne przedsięwzięcie, że jutro porozumienie powinno zostać przedłożone inwestorom. Musimy rozpocząć już łączenie tych dwóch podmiotów - mówił wiceminister.

Na pytanie co się stanie jeśli dokument nie zostanie podpisany przez wszystkie strony, odpowiadał, że jest pełen nadziei, iż porozumienie jutro zostanie podpisane.

- Nie wyobrażam sobie, żeby miało go (porozumienia - przyp. red.) nie być - podkreślał. - Myślę, że odpowiedzialność i powaga sytuacji jest po wszystkich stronach. My na pewno jako ministerstwo nie zostawimy 13 tys. pracowników tak samych sobie - dodawał.