Budowa galerii handlowej w Zawierciu to jedna z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji. Obiekt powstanie prawdopodobnie w centrum miasta. Kiedy? Tego nadal nie wiadomo.

Galeria handlowa ma powstać przy ulicy Leśnej w Zawierciu. Inwestor planuje budowę obiektu, w którym obok części handlowej miałoby również funkcjonować kino i restauracje.

- Otrzymaliśmy pismo od inwestora zainteresowanego budową Galerii Handlowej przy ulicy Leśnej na terenie „Blaszanki”, ale póki co traktujemy ten zamysł jako niezobowiązującą propozycję - przekazał Łukasz Czop, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że inwestorem ma być firma DL Invest Group. Jej obiekty handlowe znajdują się m.in. w Częstochowie, Siemianowicach Śląskich, Katowicach oraz Siewierzu.

- Na dzień dzisiejszy nie możemy potwierdzić żadnej oficjalnej informacji na temat inwestycji w Zawierciu - przekazała Marta Kądziela z DL Invest Group.

Prawdopodobnie firma ma związek z planowaną inwestycją. Zapewnia, że więcej informacji pojawi się na początku przyszłego roku.

- Proszę o kontakt na przełomie roku. Najlepiej na początku pierwszego kwartału 2017 roku - dodaje Marta Kądziela.

Przypomnijmy, że wcześniej wśród potencjalnych inwestorów pojawiała się firma Acteeum Group, która stworzyła galerie handlowe między innymi w Elblągu oraz Inowrocławiu.

- Na ten moment nie mamy w naszym portfolio projektu takiej galerii. Nie mogę więc udzielić żadnych informacji na ten temat - przekazała firma Acteeum Group.

*Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
*Wakacje przedłużne. To prezent MEN dla uczniów
*Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
*Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"