Sieć Smyk otworzy sklep w Galerii Libero - realizowanej na południu Katowic przez spółkę Echo Investment. Salon marki zajmie powierzchnię ponad 1 100 mkw. Jak wyliczają przedstawiciele inwestora galeria jest już wynajęta w 40 proc.

- Libero będzie miejscem wyjątkowych dla klientów w każdym wieku. Jedną z grup, o którą zadbaliśmy szczególnie są dzieci. Z myślą o najmłodszych opracowujemy dopasowany do ich potrzeb mix najemców, ale także stawiamy na rozwiązania architektoniczne w samym obiekcie. Obecnie jesteśmy na etapie projektowania udogodnień w postaci bezpiecznych placów rekreacyjnych wewnątrz obiektu, stanowisk do gier czy dedykowanych przestrzeni w ramach food courtu.

Wiele atrakcji dla dzieci zapewnią kreatywne strefy do zabaw i uprawniania sportów zlokalizowane na placu zewnętrznym – mówi Tomasz Domoń, kierownik zespołu komercjalizacji w Dziale Centrów Handlowych.

Budowa Galerii Libero, jak dodają przedstawiciele inwestora, przebiega zgodnie z harmonogramem.

- We wrześniu prace rozpoczął wykonawca stanu surowego – firma Erbud. Równocześnie trwa zaawansowany proces komercjalizacji. Ponad 40 proc. powierzchni handlowej zostało już wynajęte. Podpisano umowy m.in. z: Helios SA - operatorem nowoczesnego multipleksu kinowego, Fabryką Formy – siecią klubów fitness czy Media Markt – liderem branży elektronicznej. Kompletowana jest lista najemców z branży modowej. W Libero obecna będzie tez znana na Śląsku Apteka Europejska, a także pub sportowy „Food & Ball’- nowatorski koncept Arkadiusza Milika, piłkarskiego reprezentanta Polski i zawodnika Napoli – dodają w Echo Investment.

Galeria Libero powstaje przy ulicy Kościuszki na granicy Brynowa, Ochojca i Piotrowic. W centrum handlowym będzie ponad 150 sklepów, restauracje, kawiarnie, kluby, kinowy multipleks, korty do squasha, badmintona, klub fitness i klub bilardowy. Przed galerią powstanie nowocześnie zaaranżowany, miejski plac z fontannami, amfiteatrem, skate parkiem, lodowiskiem, miejscami do wypoczynku, gier stacjonarnych i innych aktywności na świeżym powietrzu.

Otwarcie Libero zaplanowano na wiosnę 2018 roku.

*Drastyczna podwyżka cen wody na Śląsku od stycznia. Ile?
* Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
*Tragiczny wypadek w Koziegłowach. 2 osoby zginęły w zderzeniu fiata z ciężarówką ZDJĘCIA
* Zaginęły: 17-letnia Małgorzata Marzec i 15-letnia Angelika Kaczor. Gdzie są?
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"