Już 20 października odbędą się Internetowe Targi Pracy „Katowice – Kraków On-line Job Day 2016” organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach. Targi potrwają od 9. do 15 na platformie www.europeanjobdays.eu.

Internetowe Targi Pracy po raz pierwszy zorganizowano w ubiegłym roku. Wersja on-line okazała się sporym sukcesem. - Specjalnie przygotowana platforma zgromadziła prawie 60 wystawców w tym firmy z takich krajów jak Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Czechy Hiszpania i Polska, co przełożyło się na blisko dwa tysiące wolnych miejsc pracy.

- Targi on-line są odpowiedzią na aktualne trendy w poszukiwaniu zatrudnienia, a rozwój usług internetowych sprawił, że na przestrzeni ostatnich lat proces poszukiwania pracy zmienił się diametralnie.

Aby wziąć udział w targach wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Przyda się także kamerka internetowa, mikrofon i słuchawki, aby móc swobodnie porozmawiać z danym wystawcą podczas indywidualnych rozmów on-line – mówi Grzegorz Sikorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach zadbają o osoby, które nie posiadają odpowiedniego sprzętu multimedialnego lub dostępu do internetu i podobnie jak przed rokiem zapewnią stanowiska komputerowe w głównej siedzibie urzędu w Katowicach oraz w filiach w Bielsku-Białej i Częstochowie.

W tym roku w trakcie targów nacisk będzie kładziony na pracę w branżach ICT, transport i logistyka, opieka medyczna, księgowość i finanse, metalowej, budownictwie, hotelarstwie i gastronomii.

*Seksafera z księdzem w Zawierciu. Parafianie w szoku, a on zniknął
*CZARNY PONIEDZIAŁEK W KATOWICACH I INNYCH MIASTACH WOJ. ŚLĄSKIEGO MOCNE ZDJĘCIA I WIDEO
*Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
*PKO Silesia Marathon i Półmaraton NA ZDJĘCIACH + WYNIKI

JESIENNA RAMÓWKA DZIENNIKA ZACHODNIEGO