VI Europejski Kongres MŚP to świetna okazja dla startujących w biznesowym wyścigu. Buszując po MCK, można zobaczyć, co na rynku „piszczy”.

Każdego roku na kongresie jest wielu młodych ludzi - studentów i absolwentów, „szalonych” wynalazców i mocno stąpających po ziemi realistów, którzy dopiero „moszczą się” na swoim. Wszyscy szukają szansy, podpatrują najlepszych w poszczególnych branżach, uczestniczą w sesjach tematycznych, rozmawiają z zagranicznymi gośćmi. Tak będzie i w tym roku, dlatego organizatorzy przygotowali dla młodych ofertę, która z pewnością spotka się z ich zainteresowaniem.

Bo młodzi nie chcą czekać aż los się do nich uśmiechnie. Chcą działać! Tak jak ci z rybnickiego kampusu technologicznego, zaangażowani w organizację cyklu spotkań Tech NGO, jak start-upowcy i młodzi naukowcy, dla których nowe technologie to ,,świat oswojony”, a innowacyjność to warunek rozwoju i droga do sukcesu.

Przyszłość „mruga” do „zakręconych” marzycieli

Na kongresie jest wiele miejsc, gdzie młodzi ludzie mogą się sprawdzić i uczyć. Ale chyba najwięcej na imprezach towarzyszących, gdzie jest więcej luzu niż na sesjach plenarnych i panelach dyskusyjnych. Jedną z nich jest Future Entrepreneurs i panel ,,Pasja + Biznes = Sukces”, gdzie każdy będzie mógł przekonać się, że nie tylko zysk, ale też realizacja pozafinansowych celów jest motorem napędowym działalności biznesowej. Meet the Leaders to spotkania z inspirującymi postaciami świata nauki i biznesu, a V4 Young Entrepreneurs & Startups Summit to przede wszystkim trzy warsztaty (odbywające się w kolejnych trzech kongresowych dniach) - na temat metod wykorzystania w biznesie mediów społecznościowych, kontent marketingu oraz e-commerce. W ramach V4 Young Entrepreneurs & Startups Summit odbędzie się też wyjątkowa debata młodych ludzi z krajów Grupy Wyszehradzkiej, poruszająca problemy młodzieży w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

A Targi Biznes Expo? Tu każdy młody zapaleniec znajdzie coś dla siebie. Bo to miejsce, gdzie doświadczenie spotyka się z innowacyjnością, start-upy prezentują się obok firm z wieloletnią tradycją, a małe biznesy przyciągają uwagę największych graczy na rynku. Jeśli jesteś młodym konstruktorem i chcesz pokazać światu swoje wynalazki, albo interesujesz się nowinkami technicznymi, czeka Wyspa Wynalazków Edison MŚP 2016. Dla ciekawych świata innowacji obecność obowiązkowa i bezpłatna!

*Seksafera z księdzem w Zawierciu. Parafianie w szoku, a on zniknął
*CZARNY PONIEDZIAŁEK W KATOWICACH I INNYCH MIASTACH WOJ. ŚLĄSKIEGO MOCNE ZDJĘCIA I WIDEO
*Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
*PKO Silesia Marathon i Półmaraton NA ZDJĘCIACH + WYNIKI

JESIENNA RAMÓWKA DZIENNIKA ZACHODNIEGO