Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw to miejsce spotkań najważniejszych osób w kraju - osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacji zagranicznych z kilkudziesięciu państw. Wszyscy oni wypracowują każdego roku określone rekomendacje prorozwojowe. Ale kongres to przede wszystkim wydarzenie skierowane właśnie do Ciebie! To ponad 80 wydarzeń służących zdobywaniu wiedzy, praktycznych informacji i umiejętności. Tu warto być!

W jednym miejscu można spotkać profesora Jerzego Buzka, wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz gwiazdy świata show-biznesu, m.in. Jarosława Kuźniara czy Roberta Makłowicza. Można rozmawiać z najlepszymi specjalistami i praktykami, jak również nawiązać nowe relacje biznesowe. A to wszystko ,,na przystawkę”, bo danie główne możesz sobie wybrać sam z bogatego kongresowego menu.

Innowacyjność, czyli przewagi konkurencyjne

Tegoroczna edycja EKMŚP odbywa się pod hasłem „Trzy dni inspiracji dla innowacji”. Chcesz wiedzieć więcej o innowacyjnych rozwiązaniach, wybierz jedną ze ścieżek tematycznych, w tym tę poświęconą wyłącznie innowacjom. A może bardziej zainteresuję Cię - także w ujęciu innowacyjnym - kapitał dla rozwoju, prawo na co dzień, albo współpraca międzynarodowa? Innowacyjność ma wiele twarzy - jedną z nich jest oblicze Twojego miasta i regionu. Inteligentne miasto (Smart City) to także nowe technologie i nowe rozwiązania służące mieszkańcom. Jak żyć w innowacyjnym mieście? Tego też dowiesz się na Kongresie.

Kapitał dla rozwoju, czyli skąd i dla kogo pieniądze

Masz pomysł na rozwój swojego biznesu, ale brakuje Ci środków finansowych albo wiedzy organizacyjno- prawnej? Nie porzucaj marzeń! Weź udział w panelach dotyczących pozyskiwania środków finansowych i zacznij działać. Wybierając ścieżkę ,,Kapitał dla rozwoju”, dowiesz się, jak utrzymać płynność finansową, jakie źródła finansowania są najlepsze dla firmy oraz z czym wiąże się faktoring, leasing czy też emisja obligacji. Pamiętaj, że do dyspozycji masz również fundusze unijne! W prosty i przystępny sposób poznasz najważniejsze kwestie dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Społecznego, Spójności czy też wsparcia MŚP na obszarach wiejskich.

Prawo na co dzień, czyli przedsiębiorca i przepisy

Każdy z nas w życiu zawodowym, jak i prywatnym spotyka się z umowami. Przyjdź na warsztaty i dowiedz się, jak rozpoznawać popularne zasadzki oraz podchwytliwe sformułowania. Zdobyta wiedza będzie doskonałym narzędziem ochronnym przed nieuczciwym kontrahentem lub sprzedawcą. A co zrobić, kiedy pojawią się spory? Dowiesz się, jak je rozwiązywać - również te z teściową! A Rzecznik Praw Obywatelskich wyjaśni, po co jest, komu pomaga i jakie ma możliwości.

Edukacja dla sukcesu, czyli ,,nauka nie idzie w las”

To Ci się przyda! Co? Coaching biznesowy. Dowiesz się, czy to tylko moda, a może już element strategii biznesowej? Zespół ekspertów przedstawi kilka najważniejszych aspektów związanych z coachingiem i mentoringiem biznesowym. Poznasz analizę studium przypadku (coaching w praktyce) i otrzymasz jedną z metod coachingowych!
Perspektywy rozwoju, czyli dobry wybór biznesowy
W ciągu trzech dni poznasz różne perspektywy rozwoju firmy, np. najkorzystniejsze formy zatrudnienia, najlepsze warunki funkcjonowania na rynku. Może wybierz franczyzę? Biorąc udział w warsztatach, zdobędziesz wiedzę dotyczącą zakładania i prowadzenia firmy opartej na tym modelu biznesowym. Wolisz pracować ,,na kanapie”, popijając kawę? Chcesz zarabiać , nie wychodząc z domu? Zostań freelancerem!

Mój region, moje miasto, czyli partnerzy, a nie rywale

Jak mówią samorządowcy, bez przedsiębiorców żadna gmina nie może się dynamicznie rozwijać. A każda chce! Dlatego samorząd i biznes są ,,skazane” na współpracę. Jak ją rozwijać z korzyścią dla obu stron? Poznaj plany samorządów i zgłoś swoje propozycje!

Nowe rynki, nowe szanse

Grupa Wyszehradzka, możliwości rozwoju w obu Amerykach, białoruskie perspektywy dla polskich przedsiębiorców - to Twoje szanse. Poznaj je!

*Seksafera z księdzem w Zawierciu. Parafianie w szoku, a on zniknął
*CZARNY PONIEDZIAŁEK W KATOWICACH I INNYCH MIASTACH WOJ. ŚLĄSKIEGO MOCNE ZDJĘCIA I WIDEO
*Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
*PKO Silesia Marathon i Półmaraton NA ZDJĘCIACH + WYNIKI

JESIENNA RAMÓWKA DZIENNIKA ZACHODNIEGO