Rada nadzorcza Katowickiego Holdingu Węglowego wyraziła zgodę na połączenie z Polską Grupą Górniczą. Według wciąż nieoficjalnych informacji podpisanie umowy fuzyjnej miałoby nastąpić w najbliższą sobotę.

Do planowanego połączenia Katowickiego Holdingu Węglowego i Polskiej Grupy Górniczej pozostały trzy dni. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami miałoby to nastąpić najpóźniej 1 kwietnia.

We wtorek rada nadzorcza KHW dała zielone światło na połączenie. Zaakceptowała wniosek zarządu spółki, skierowany do walnego zgromadzenia KHW, aby dokonać zbycia aktywów produkcyjnych holdingu na rzecz PGG.

CZYTAJCIE TEŻ:
Połączenie spółek górniczych: PGNiG i Energa dołożą 400 mln zł

KHW to jednoosobowa spółka akcyjna, w której 100 proc. udziałów ma Skarb Państwa.

Dodajmy, że aby do fuzji mogło dojść, wymaga jest również zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak poinformował Maciej Chmielowski z biura prasowego UOKiK - sprawa jest w toku, a wniosek w tej sprawie wpłynął 2 marca.

CZYTAJ TAKŻE: Górnicza fuzja tuż-tuż, a wątpliwości wciąż wiele

- Zgodnie z przepisami postępowanie w sprawie koncentracji są dwuetapowe. W sprawach, które nie są skomplikowane decyzja wydawana jest w ciągu miesiąca od złożenia wniosku. Natomiast w tych bardziej złożonych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku, postępowanie zostać przedłużone o 4 miesiące - informuje Chmielowski.