Kolejne markety Praktiker nieczynne. Od 7 lutego 2017 niespodziewanie zamknięte są też sklepy Praktiker w Zabrzu i Czeladzi. Zniknie też sklep w Bytomiu. Wcześniej pisaliśmy, że likwidowane są sklepy w Katowicach i Rybniku. Metro: "Są nam winni duże pieniądze". Praktiker: "Składamy skargi na czynności komornicze."

Oba sklepy, które w woj. śląskim zostały zamknięte 7 lutego 2017, są częścią centrów handlowych M1 (które należą do firmy Metro Properties). To niespodziewany zwrot akcji. Gdy na początku lutego pisaliśmy, że 19 lutego zniknie sklep w Katowicach, na swojej stronie Praktiker utrzymywał, że sklepy w Czeladzi i Zabrzu zostaną i będą czynne. Tak się jednak nie stało.

Praktiker w Czeladzi i Zabrzu nieczynny

Powód? Egzekucja komornicza.
Praktiker Polska jest od jesieni 2016 w postępowaniu sanacyjnym. Podobny los spotkał też sklepy w Warszawie Markach, Łodzi, Radomiu i Krakowie. Już wcześniej, bo w połowie stycznia, zamknięto Praktikery w Rybniku i Opolu. 19 lutego 2017 kończy działalność market przy A4 w Katowicach. Jeszcze czynny jest market Praktiker w Bytomiu, ale, jak informują Czytelnicy, i tu był już komornik. Praktiker w Bytomiu ma zostać zamknięty 14 lutego 2017. Na razie pracownicy codziennie muszą stawiać się w pracy i podpisywać listę obecności. W Katowicach sytuacja jest nieco inna, bo właścicielem budynku jest firma AB Shopping (ten sklep nie jest częścią centrum handlowego). Firma planuje budynek przy Górnośląskiej rozebrać, a w jego miejscu postawić podwójny biurowiec, o wysokości 4 i 5 kondygnacji z 600-miejscowym parkingiem podziemnym. Ale na razie nie występował do magistratu po żadne pozwolenia.

CZYTAJ TAKŻE: PRAKTIKER. LIKWIDACJA MARKETU W KATOWICACH OD 19 LUTEGO 2017
Zobacz galerię

Praktiker w Zabrzu i Czeladzi nieczynny

Oto oświadczenie firmy Praktiker Polska:

Na zlecenie Metro Properties Sp. z o.o. komornicy rozpoczęli czynności egzekucyjne wobec sześciu marketów Praktiker Polska Sp. z o.o. w restrukturyzacji: w Warszawie Markach, Łodzi, Radomiu, Krakowie, Zabrzu i Czeladzi. Według nowego prawa restrukturyzacyjnego podjęte działania są niedopuszczalne, ponieważ polegają na zajęciu sklepów, które wchodzą w skład masy sanacyjnej, a więc nie mogą podlegać jakimkolwiek zajęciom. Praktiker Polska Sp. z o.o. w restrukturyzacji od 3 listopada 2016 roku znajduje się w postępowaniu sanacyjnym.

Druga część oświadczenia firmy Praktiker na następnej stronie