Rozpoczął się ostatni weekend, w którym możemy wybrać prezenty i zrobić przedświąteczne zakupy. To więc ostatnia szansa na przygotowanie się do świąt. Na razie galerie handlowe, markety czy butiki oblężone specjalnie nie są, choć wiele sklepów kusi przedświątecznymi rabatami. Ile chcemy wydać na święta? Ponad 1100 zł.

Tłumów można się było spodziewać nie tylko między sklepowymi półkami czy w kolejkach do kas. Tymczasem ruch dziś nie jest w sklepach większy niż w inne weekendy. Albo wybór jest tak duży, że każdy zrobił zakupy wcześniej, albo zostawiamy je na ostatnią chwilę. Nasi dziennikarze monitorują sytuację. Raport znajdziecie na dziennikzachodni.pl

Niedziela 18 grudnia - Auchan w Raciborzu

W raciborskim centrum handlowym ostatnia niedziela przed świętami przerodziła się w prawdziwe oblężenie. Parking na kilkaset samochodów wypełniony do ostatniego miejsca, a kolejki przy sklepowych kasach liczą po kilkanaście osób. Co ciekawe, nie tylko Auchan, ale także sklepy w galerii notują dziś spory ruch. Należy liczyć się z tym, że w sklepie z RTV, u jubilera, a także w sklepie zoologicznym postoimy w kolejce dłużej niż zwykle.

Lidl Katowice, Stara Ligota, pustawo...

ŚLEDŹCIE NA BIEŻĄCO NASZ RAPORT E SKLEPÓW:


W Galerii Jurajskiej w Częstochowie koło południa w sobotę nie było tłumów, ale klientów z każdą chwilą przybywało:

W Rybniku parking na Brudnioka był już w tym czasie prawie pełny:

***

Według najnowszego raportu Deloitte na przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w tym roku statystyczna polska rodzina wyda dokładnie 1121 zł. To o około 50 zł więcej niż rok temu, wtedy było to 1065 zł.

Prawie połowę z tej kwoty, bo aż 489 zł przeznaczymy na zakup prezentów. 120 zł pójdzie na spotkania towarzyskie podczas świąt. Zaś najwięcej, bo aż 512 zł przeznaczymy na zakup świątecznych smakołyków.