Rozpoczął się jubileuszowy, 10. Europejski Kongres Gospodarczy. Do stolicy województwa śląskiego przyjechali politycy i biznesmeni nie tylko z Polski, ale też z całej Europy oraz ze świata. Tradycyjnie firmy oraz miasta wystawiają w czasie Kongresu stoiska, na których promują swoją ofertę. Ozdobą stoisk są hostessy.

W dniach 14-16 maja 2018 r. pod dachem Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Hali Spodek po raz kolejny pobite zostaną kongresowe rekordy – w ponad 150. sesjach dyskusyjnych udział weźmie aż 900 panelistów.

ZOBACZ ZDJĘCIA HOSTESS
Zobacz galerię

Europejski Kongres Gospodarczy odbywa się już po raz 10. Został zainaugurowany sesją plenarną 14 maja, która odbyła się w Spodku.

Jednak znaczna większość debat odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Tam również, w głównej sali oraz w hallu, firmy, miasta i regiony rozstawiły swoje stoiska, na których promują ofertę, np. inwestycyjną.

Wśród największych stoisk są stoiska:

  • miasta Katowice,
  • Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego - zaprojektowane przez katowicką pracownię Bro.Kat,
  • Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii,
  • "Dziennika Zachodniego".

We wtorek, 15 maja w Spodku rozpoczną się 2-dniowe European Start-Up Days, impreza towarzysząca Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Magazyn informacyjny Dziennika Zachodniego