Problem często trudnych warunków pracy - zwłaszcza w małych firmach - został dostrzeżony przez ZUS, i trzeba to ocenić bardzo pozytywnie!

Zgodnie z zasadą, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, ZUS wspiera przedsiębiorców w realizacji inwestycji służących podniesieniu poziomu bhp, dzięki czemu można spodziewać się mniejszej ilości wypadków przy pracy, zwolnień chorobowych itp. - a tym samym mniejszych wydatków na świadczenia w przyszłości.
Często jest tak, że wydatki na poprawę warunków pracy w firmach są spychane na dalszy plan przez inne - bardziej konieczne z punktu widzenia bieżącej działalności - potrzeby. Teraz ZUS daje szansę, by sprawy bezpieczeństwa pracowników zyskały najwyższy priorytet i by zrealizować inwestycje, często latami odkładane na później.

Zobacz także: ZUS da firmie nawet pół miliona zł

Nasza firma zajęła się programem tych dotacji, bo jest to naszym zdaniem bardzo sensowny sposób wspierania przedsiębiorców, zwłaszcza małych firm.

Pomagamy im opracowywać projekty i przygotowujemy dla nich wnioski o dofinansowanie. Obserwujemy duże - i ciągle rosnące - zainteresowanie ze strony biznesu. To najlepiej świadczy o tym, że pomysł jest „trafiony w dziesiątkę”, że odpowiada na rzeczywiste potrzeby rynku. Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy: myślę, że wizerunkowo ZUS zyska wiele punktów w oczach drobnych przedsiębiorców!