"Czas zjednoczyć oszukanych przez banki, skoordynować i nasilić naszą walkę"

Mówi Maciej Pawlicki, prezes nowego stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, którego zasięg obejmuje cały kraj.  

Do tej pory posszkodowani na tzw. kredytach frankowych czy poliso-lokatach organizowali się w strukturach lokalnych w swoich miastach i regionach. 12 czerwca powołana została ogólnopolska organizacja.  

- Nie powołujemy politycznej partii "frankowiczów", bo partia to konieczność bardzo spójnego programu, dotyczącego wielu dziedzin - twierdzi  Maciej Pawlicki.

- Nas wiele różni, są wśród nas wyraziści ludzie i lewicy, i prawicy. Poważne formowanie programu partii bardziej by nas podzieliło, niż połączyło. Ale jedno nas łączy i prowadzi do wspólnej walki chcemy żyć w państwie prawa, które nie kłania się koroporacjom i zawsze staje po stronie swego pracodawcy, czyli narodu.

Dodajmy, że Tomasz Sadlik, szef innego stowarzyszenia poszkodowanych przez banki, krakowskiego Pro Futuris ogłosił powołanie partii politycznej o nazwie PRO (Porozumienie Ruchów Obywatelskich).

Wszystkich, którzy chcą walczyć z bankowym bezprawiem stowarzyszenie zaprasza w swoje szeregi. Szczegóły www.bankowebezprawie.pl, kontakt: kontakt@bankowebezprawie.pl lub Katarzyna Matuszewska tel. 501 364 992 i Maciej Pawlicki tel 515 115 116.