W 1995 w budynku mieściło się w nim biuro prezydenta elekta Aleksandra Kwaśniewskiego, w 2005 prezydenta elekta Lecha Kaczyńskiego, a w 2015 roku na chwilę wprowadził się do niego prezydent elekt Andrzej Duda.

Informację te podał Onet.pl. Portal przypomniał, że Roman Karkosik to twórca i główny akcjonariusz giełdowego Boryszewa, wokół którego zbudował dużą grupę kapitałową. W rankingu najbogatszych Polaków miesięcznika "Forbes" Karkosik w 2015 r. zajął 10. miejsce z majątkiem wycenianym ma 2,15 mld zł. Teraz miliarder postanowił zainwestować w pałacyk Przeździeckich przy ulicy Foksal 6 w Warszawie.
Nie wiadomo, ile dokładnie Roman Karkosik wyda na zakup nieruchomości.

Jednak warto wspomnieć, że oprócz tego, że kupuje pałac, to jeszcze w jednej z najdroższych lokalizacji w Polsce. W ubiegłym roku kilkaset metrów obok sprzedano najdroższą kawalerkę w Polsce. Za 38 m2 zapłacono 1,6 mln zł, co daje 42 tys. zł za m2.

Pałac Przeździeckich pod względem ceny za metr kwadratowy  aż tak drogi nie będzie. Za to każdy remont wymagać będzie czujnego oka konserwatora zabytków, bo wraz z atrakcyjną lokalizacją Roman Karkosik kupuje kawał historii. Wygląda na to, że Andrzej Duda był też ostatnim prezydentem elektem, który trafił tymczasowo do Pałacu Przezdzieckich. Decyzją sądu pałac odzyskali dawni spadkobiercy i to właśnie oni mają teraz odsprzedać go Romanowi Karkosikowi - czytamy na Onet.pl.

Źródło: Onet.pl