Telewizja Polska i Narodowy Bank Polski zapraszają na Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej!. Test odbędzie się 25 lutego w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Do wygrania 20 tysięcy złotych!

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej to telewizyjny program rozrywkowy, a jednocześnie konkurs wiedzy ekonomicznej. To także dobra zabawa. W warszawskim studiu Telewizji Polskiej Wielki Test rozwiązywać będą znani aktorzy, sportowcy, politycy i dziennikarze, a w Łodzi – wszyscy chętni. W studiu pojawią się m.in.: Tomasz Karolak, Jolanta Fraszyńska, Edyta Herbuś, Katarzyna Żak, Emilian Kamiński, Tadeusz Drozda, Paolo Cozza, Sebastian Chmara, Adrian Zieliński, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Paweł Nastula, Szymon Kołecki, Jarosław Majdan, Beata Tadla, Krzysztof Szewczyk, Jarosław Kret, Hirek Wrona.

Program w Warszawie poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś, a w Łodzi - Radek Brzózka. Podczas Testu wystąpi Natasza Urbańska.

Nie trzeba być ekonomistą, aby zwyciężyć w Teście i wygrać 20 tysięcy złotych. Jeśli ktoś ma konto w banku, kredyt, korzysta z przelewów internetowych, szuka dobrych okazji cenowych, planuje wydatki w budżecie domowym, to znaczy, że o ekonomii wie dużo z codziennego życia. Ubiegłoroczną edycję Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej wygrał   18-letni Krzysztof Bekieszczuk, maturzysta z Krogielowic na Dolnym Śląsku.

Wiedzę o finansach w pigułce widzowie Jedynki otrzymują od 1 lutego, od poniedziałku do soboty, w serialu „Spokojnie, to tylko ekonomia!” (godz. 20.15). Tomasz Karolak, Jolanta Fraszyńska i Wojciech Pokora  w scenkach z dnia codziennego tłumaczą różnorodne  procesy ekonomiczne.

Ważne

TVP1 zaprasza chętnych do udziału w Teście 25 lutego do Akademii Humanistyczno      -Ekonomicznej w Łodzi przy ul. Rewolucji 1905 r., nr  52 (wejście od ul. Pomorskiej 51). Rejestracja uczestników zaczyna się o godzinie 11.00.

Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Konkurs jest przeznaczony dla osób pełnoletnich, dlatego prosimy o zabranie ze sobą dowodu tożsamości.
Więcej informacji na  stronie internetowej www.wielkitestwiedzyekonomicznej.tvp.pl

Udział w teście będą mogli wziąć także internauci. Na portalu www.interia.pl znajdzie się odnośnik prowadzący do strony zawierającej te same pytania, na które odpowiadać będą goście w studiu telewizyjnym. Dla najszybszych i najtrafniej odpowiadających graczy internetowych przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Projekt powstaje we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.