Początek sierpnia jest dużo spokojniejszy niż koniec lipca - podaje Biuro Maklerskie "Reflex". Ceny paliw zmieniały się odrobinę i to nie na wszystkich na stacjach. Przeważały obniżki.

Średnio za litr bezołowiowej 95 płacimy tyle co przed tygodniem - 5,66 zł, bez zmian pozostała też cena oleju napędowego - 5,60 zł/l. Jednogroszową obniżkę odnotował "Reflex" w przypadku Superplus 98 i LPG. Średni poziom tych paliw wynosi odpowiednio 5,85 i 2,72 zł/l.

- Z najniższych cen w kraju mogą się cieszyć, ale tylko teoretycznie,  mieszkańcy województw śląskiego, pomorskiego i łódzkiego - twierdzi Urszula Cieślak, analityk BM Reflex.

- Tu ceny benzyn kształtują się na poziomie około 5,62-5,63 złotych za litr, a oleju napędowego na poziomie 5,56-5,57. Najwyższe ceny paliw są za to w województwie zachodniopomorskim i podkarpackim.

W najbliższym czasie nic nie wskazuje za zmianę sytuacji.

- Tańsze tankowanie możliwe będzie jedynie podczas weekendowych promocji - wyjaśnia Cieślak. - Poza nimi ceny będą pozostawały najprawdopodobniej na poziomie z tego tygodnia. A to że nie obserwujemy na stacjach dalszych podwyżek wynika ze zmian jakie w ostatnich dniach notowaliśmy na rynku hurtowym.  Tu spadły ceny oleju napędowego o około pięciu groszy za litr, a benzyny wzrosły o około 1-1,5 groszy na litrze.