Pierwsze półrocze w Totalizatorze Sportowym zostało zamknięte z całkowitymi przychodami większymi o 19,7 procent (288,5 mln zł więcej niż w roku poprzednim).

- Wynik finansowy netto wyniósł 179,7 milinów złotych i urósł rok do roku o 93,3 milionów złotych - podaje Agnieszka Libor, rzeczniczka Totalizatora Sportowego. - Wszystkie kluczowe produkty sprzedawały się lepiej niż w analogicznym okresie 2011 roku. Rezultatem tego są rekordowe dopłaty na polski sport i kulturę – w ciągu pół roku przekazano łącznie 388 milionów złotych.

Totalizator Sportowy jest spółką ze 100 procentowym udziałem Skarbu Państwa, która na podstawie ustawy hazardowej, jako jedyny podmiot w Polsce, realizuje monopol państwa w zakresie gier i loterii. Rekordowe wyniki finansowe to rezultat doskonałej sprzedaży produktów skupionych pod marką LOTTO.

Popularnością wśród graczy w pierwszym kwartale 2012 roku cieszyły się zarówno gry liczbowe (+15,8 proc.) jak i loterie (+38,7 proc.). W pierwszej grupie produktowej tradycyjnie największą rolę odgrywała gra Lotto, która zanotowała wpływy większe o 190 mln zł (+25,4 proc.). W trakcie rekordowej kumulacji w marcu tygodniowa sprzedaż gry Lotto przekroczyła 100 mln zł. Stale wzrasta zainteresowanie zdrapkami. Ich sprzedaż była w I półroczu większa o 32,6 mln zł (+25,9 proc.). Sprzedaż ogółem wszystkich produktów była większa aż o 263,4 mln zł (+18,5 proc.).

- Z każdej złotówki Gracza LOTTO 19 groszy przeznaczane jest na wsparcie polskiego sportu i kultury - przypomina Libor. - Rekordowe wyniki sprzedaży przełożyły się na rekordowe dopłaty zasilające fundusze wspierające polski sport i kulturę.