Pracownicy Polskiej Grupy Górniczej mają otrzymać 1200 zł brutto jednorazowej premii ze względu na lepsze od spodziewanych wyników finansowych spółki. Według nieoficjalnych informacji pieniądze na ich konta mają trafić 27 marca.

Podczas spotkania związków zawodowych z Polskiej Grupy Górniczej z zarządem spółki została ustalona kwota jednorazowej premii, która ma zostać wypłacona pracownikom ze względu na lepsze od spodziewanych wyników finansowych firmy.

Nieoficjalnie wiadomo (bo spółka jak na razie nie komentuje tych doniesień), że będzie to 1200 zł brutto, które ma trafić na konta zatrudnionych w PGG 27 marca.

ZOBACZ KONIECZNIE:
TYLE ZARABIAJĄ GÓRNICY: OD KWOT NAJNIŻSZYCH DO NAJWYŻSZYCH

Przypomnijmy, że rozmowy na temat tego bonusu były prowadzone od końca zeszłego tygodnia i były odpowiedzią na pismo przedstawione przez znakomitą większość central związkowych z PGG (podpisało je 12 z 13 organizacji) odnośnie oczekiwań związanych z połączeniem PGG z Katowickim Holdingiem Węglowym.

W piśmie tym padła propozycja, aby renegocjować warunki porozumienia z kwietnia 2016 roku, na mocy którego górnikom z PGG została zawieszona czternastka na dwa lata - za 2016 i 2017 rok.

– To zupełnie inny dodatek związany z poprawą wyników firmy w ostatnich miesiącach - mówił Bogusław Hutek, przewodniczący Solidarności w PGG o - wówczas jeszcze propozycji - wypłaty jednorazowej premii.

PGG zakończyła miniony rok na mniejszym minusie niż się spodziewano - było to ok. 320 mln zł strat, podczas gdy w biznesplanie szacowano, że może to być nawet ok. 362 mln zł "pod kreską". Jednorazowa premia dla pracowników PGG zostanie sfinansowana zatem z tej "nadwyżki".

Dodajmy, że w piątek górnicy z Katowickiego Holdingu Węglowego otrzymali zaległą, drugą ratę "czternastki". Jej wypłata była uwarunkowana wyrażeniem zgody przez związki zawodowe KHW na połączenie ich spółki z PGG. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane w minioną środę.