Alma w Katowicach do likwidacji? Puste półki w sklepie Alma przy Kościuszki w Katowicach. Klienci są zaskoczeni, bo ilość towaru na półkach jest więcej niż skąpa. Nie do tego są przyzwyczajeni. Czy Alma w Katowicach zostanie zlikwidowana?

Alma w Katowicach zostanie zamknięta? Sądząc po ilości towaru, tak się właśnie stanie.

- Towar stoi tylko w pierwszym rzędzie, reszta półek jest pusta. Jest mnóstwo przecen. Rzędy worków z brykietem do grilla. Rzędy czekolad jednej marki i w jednym smaku. Czy sklep zostanie zlikwidowany? - zainteresował się nasz Czytelnik.

Chodzi i Almę w hali Parkowej przy Kościuszki w Katowicach. Jak wyglądała 28.10.2016, widzicie na zdjęciach.

Alma jest w upadłości

Alma ma kłopoty od miesięcy. 15 września 2016 złożyła wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Postępowanie to nie zostało otwarte w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku, zarząd złożył więc w październiku 2016 wniosek o ogłoszenie upadłości.

Jak czytamy na oficjalnej stronie spółki: "Decyzja o jego złożeniu była podyktowana względami prawnymi i nie wpływa na wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. We wniosku Spółka podtrzymała i poparła jednocześnie wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. Uzyskanie zgody na sanację pozwoli nam podjąć działania zmierzające do restrukturyzacji firmy i naprawy oraz uzdrowienia przedsiębiorstwa. W trakcie postępowania zostanie przedstawiony plan restrukturyzacyjny i propozycje układowe."

OTO, CO PISALIŚMY O SYTUACJI ALMY W SIERPNIU 2016

Podtrzymuje też, że zatowarowanie w rentownych sklepach pozostaje na odpowiednim poziomie. Ale placówki, które nie przynoszą odpowiednich przychodów, będą ograniczane powierzchniowo lub zamykane, dlatego ich asortyment jest zmniejszany. Puste półki przy Kościuszki sugerują, że taki los czeka właśnie sklep w Katowicach.

Jednocześnie otwieramy sklepy w lokalizacjach o lepszym potencjale sprzedaży. W maju br. uruchomiliśmy sklep w nowym miejscu w Łodzi, w lipcu w Węgrzcach koło Krakowa - informuje zarząd spółki.

Sklep internetowy alma24.pl zamknięty

Wystarczy spojrzeć na mapę sklepów na oficjalnej stronie Almy: z 48 placówek, jakie były czynne jeszcze kilka miesięcy temu, zostało 24. W woj. śląskim nie ma już np. sklepów w Częstochowie i Rybniku. Został tylko jeden, w Katowicach właśnie. 27.10.2016 przestał też działać sklep internetowy alma24.pl

Przypomnijmy: Alma ma już 25 lat. Powstała w 1991 roku w Krakowie. To delikatesy z cenami wyższymi niż w marketach jak Lidl czy Biedronka, ale też z ambicjami oferowania lepszego towaru na półkach. W Katowicach jeszcze kilka lat temu miała konkurencję w postaci sklepu Bomi w Rawa Parku przy Roździeńskiego, ale te delikatesy od dawna są nieczynne. W Katowicach jest jeszcze obecna sieć Piotr i Paweł, ma sklepy w Brynowie i na osiedlu Bażantowo.

*Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY
*Kierowca przejechał kobietę na pasach i uciekł. Szukają go internauci i policja
*POLECAMY: Najlepsze kawiarnie w Katowicach to nie tylko dobra kawa
*Gliwice miastem przyszłości, a jednak brakuje 9 rzeczy ZOBACZ
*Kibolska zadyma w Zabrzu ZDJĘCIA I WIDEO tylko dla dorosłych
*Ściągnąłeś film z torentów? Pójdziesz do więzienia. Policja namierza internautów