Food&Ball powstanie w Galerii Libero na południu Katowic. Będzie to, jak zapowiadają przedstawiciele inwestora, jedyny taki klub w mieście. Gratką dla fanów piłki będzie fakt, że miejsce to otworzy Arkadiusz Milik, napastnik w holenderskim klubie Ajax Amsterdam i zdobywca 21 bramek w tym sezonie.

Lokal o powierzchni 470 mkw. połączony z ponad stumetrowym tarasem znajdzie się na poziomie +2 uzupełniając szeroką ofertę rozrywkową, sportową, gastronomiczną i kulturalną Galerii Libero – zapowiadają przedstawiciele Echo Investment, firmy, która planuje budowę galerii handlowej na południu Katowic.

Jak dodają w klubie oprócz dobrego jedzenia i napojów, kibice będą mogli zobaczyć także transmisje meczów piłkarskich. Klub ma być utrzymany w klimacie londyńskich czy amsterdamskich pubów.

- Piłka nożna będzie motywem przewodnim aranżacji lokalu, nad którym pracuje zespół specjalistów od wystroju wnętrz. Jak finalnie będzie wyglądał klub dowiemy się w chwili jego otwarcia. Na pewno można spodziewać się wielu sportowych pamiątek, w tym również takich z klubu Rozwój Katowice, w którym Arkadiusz Milik trenował już w wieku 6 lat – zapewniają  w Echo Investment.


- „Food & Ball będzie pierwszym tego rodzaju klubem w Polsce. Chcemy w nim połączyć wszystko co najlepsze: sportową atmosferę europejskich pubów, z doskonałą kuchnią dla kibiców, w tym daniami dla sportowców. To ma być miejsce, gdzie ludzie czują się jak u siebie, spotykają się z przyjaciółmi po to, aby wspólnie spędzać czas i dzielić się pasją do sportu.” – mówi Arkadiusz Milik.

Jak przypominają przedstawiciele EI ponad 35 proc. powierzchni Galerii Libero ma zostać przeznaczonych na rozrywkę i gastronomię. -  Będzie to bardzo różnorodna oferta skierowana do szerokiego grona klientów. Strefa gastronomiczna Galerii Libero to miejsce, gdzie znajdziemy wiele popularnych lokali znanym firm sieciowych, a także nietuzinkowe koncepty, takie jak pub Arkadiusza Milika – mówi Marcin Szlufik, leasing manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

Oprócz klubu w Galerii Libero ma się też mieścić 8-salowe kino Helios, klub fitness – Fabryka Formy. Galeria powstanie na działce o powierzchni 54 000 mkw. Obiekt będzie oferował 45 000 mkw. powierzchni handlowej i rozrywkowej rozlokowanej na 3 poziomach. Autorem projektu Galerii Libero jest pracownia MOFO Architekci.