Cena benzyny, oleju napędowego i gazu LPG jest najniższa od miesięcy! Psychologiczna bariera 4 zł za ON została przekroczona i nic nie wskazuje na to, że szybko zacznie rosnąć. Tendencje są wręcz odwrotne, co może nas tylko cieszyć. Cena LPG poniżej 1,90 za litr już dawno nikogo nie dziwi. Najtańsze stacje paliw sprzedają autogaz za 1,85 zł/l.

Cena benzyn PB95 i PB98 także spada. Spadki cen benzyny nie są jednak tak spektakularne, jak innych paliw. Ale i tak pobicie bariery 4 zł/l już nastąpiło! na razie o 1 grosz. Czy spadnie jeszcze niżej? Raczej wątpliwe. Oczywiście wszystko może się zmienić przed feriami zimowymi.

Reporterzy Dziennika Zachodniego sprawdzili, jak kształtują się ceny paliw w wybranych stacjach paliw w woj. śląskim. Są to jednocześnie najtańsze paliwa w całej Polsce. Wyniki dziennikarskiej sondy znajdziecie na zdjęciach.

ZOBACZCIE i przekonajcie się, gdzie są najtańsze stacje.

 

Przy okazji informujemy, że sieć stacji Statoil zmienia nazwę na Circle4.

Znana w Polsce sieć stacji benzynowych Statoil od 1. stycznia zostaje przemianowana na Circle K. Zmiana nazwy jest efektem wykupienia norweskiej sieci przed przedsiębiorstwo kanadyjskie. To od razu rozpoczęło rozmowy na temat tego jak dokładnie powinno się czytać ten wyraz. Motoryzacyjnych nazw, które ciężko Polakom wymawiać właściwie, nie brakuje w naszym kraju.