Bielska firma WISS wraz z niemiecką spółką Thoma WISS podpisała wstępne kontrakty na sprzedaż swoich wozów strażackich do kolejnych krajów Unii Europejskiej.

W zakończonych właśnie w Niemczech targach RETTmobil 2016 udział wzięło ponad 470 wystawców z 24 krajów. Wśród nich znalazło się jedno przedsiębiorstwo z Polski. Bielska firma WISS (Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych) wraz z niemiecką spółką Thoma WISS nie tylko zaprezentowała swoje produkty, ale też podpisała wstępne kontrakty. W związku z tym polskie wozy strażackie trafią do kolejnych krajów Unii Europejskiej.

Targi RETTmobil od 16 lat gromadzą specjalistów z branży bezpieczeństwa i ratownictwa oraz producentów urządzeń i samochodów specjalnych służących ratowaniu życia. W tegorocznej edycji w 19 halach wystawienniczych swoje produkty prezentowało ponad 470 wystawców z 24 krajów świata. W ciągu trzech dni targi odwiedziło blisko 25 tysięcy ludzi.

WISS - Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych wraz z Thoma WISS zaprezentowała swoje najnowsze produkty oraz podpisała wstępne kontrakty z europejskimi kontrahentami.

- To nie pierwszy raz kiedy bierzemy udział w tych targach – mówi Mariusz Rosa, prezes WISS. – Uczestniczymy w nich już kolejny rok z rzędu i po raz kolejny udało nam się podpisać umowy z zagranicznymi odbiorcami. Na razie jednak nie mogę zdradzić szczegółów współpracy – dodaje.

W sumie przedsiębiorstwo nawiązało już kontrakty na kwotę ponad 130 mln euro. Za 56 mln euro wysłało na Słowację m.in. pojazdy służb ratowniczych, a do Estonii dostarczy ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze oraz kontenery za kwotę 22 milionów euro. Kolejne kontrakty podpisane zostały z Czechami (20 mln euro), Bułgarią (20 mln euro), Danią (7,5 mln euro), Rumunią, (5 mln euro) oraz Niemcami (4 mln euro).