Biuro Colliers International zostało otwarte w stolicy aglomeracji. Siedziba firmy mieści się na 13. piętrze najwyższego budynku Katowic - biurowca Altus.

Colliers International został nowym najemcą biurowca Altus w Katowicach. To międzynarodowa firma doradcza działająca na rynku nieruchomości komercyjnych. Doradza najemcom, właścicielom nieruchomości oraz inwestorom na całym świecie.

– Region Śląska jest piątym co do wielkości rynkiem biurowym w Polsce. Same Katowice oferują ponad 400 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, a w budowie znajduje się kolejne 67 tys.

mkw. Coraz więcej inwestorów kieruje swoją uwagę na aglomerację katowicką, która w tej chwili zajmuje piąte miejsce w Polsce, a dziesiąte wśród państw Europy Środkowej i Wschodniej pod względem liczby osób zatrudnionych w sektorze BPO, IT i SSC. Biorąc pod uwagę dynamikę rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu możemy przypuszczać, że na Śląsku będą się pojawiać najemcy, nieobecni dotąd w tym regionie – mówi Barbara Pryszcz, dyrektor regionalny Colliers International w Katowicach.

CZYTAJ KONIECZNIE:
ALTUS KATOWICE NALEŻY DO BIZNESMENA MACIEJA JAGLARZA

Colliers International w Polsce ma placówki w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi. Zatrudnia w nich łącznie ponad 250 osób. Siedziba główna firmy mieści się w warszawskim biurowcu Metropolitan.

*Drastyczna podwyżka cen wody na Śląsku od stycznia. Ile?
*Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
*Tragiczny wypadek w Koziegłowach. 2 osoby zginęły w zderzeniu fiata z ciężarówką ZDJĘCIA
* Zaginęły: 17-letnia Małgorzata Marzec i 15-letnia Angelika Kaczor. Gdzie są?
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"