Czerwona Torebka zamyka sklepy Małpka Express i galerie handlowe. Uchwała o rozwiązaniu spółki "Dyskont Czerwona Torebka" została podjęta podczas walnego zebrania w dniu 21 kwietnia. Sieć "Czerwona Torebka" to ok. 350 sklepów m.in. w woj. śląskim. Czerwona Torebka ma swoje sklepy m.in. w Tychach, Żorach, Pszczynie i Chorzowie.

Co się stanie z pracownikami sklepów Małpka Express? O odpowiedź poprosiliśmy rzecznika sieci Czerwona Torebka Konrada Napierałę. Jego odpowiedź jest zaskakująca. Pracownikami ma się zająć nie zarząd Czerwonej Torebki, a agenci zarządzający sklepami Małpka Express. Zarząd Czerwonej Torebki zajmie się wyłącznie rozwiązaniem umów z agentami.

Sytuacja pracowników sklepów Małpka Express

- W sieci Czerwona Torebka mamy 38 sklepów, a w każdym od 10 do 15 pracowników, czyli w sumie około 500 osób. Każdy sklep ma jednak swojego agenta, w którego gestii są sprawy pracownicze. To on zatrudnia personel i on będzie podejmował decyzje względem ich przyszłości - mówi rzecznik Konrad Napierała.

Sprawą Czerwonej Torebki jest rozwiązanie umów z agentami.

Umowy były podpisywane na różnych warunkach i - jak powiedział Konrad Napierała - do dwóch tygodni firma podejmie decyzje co do sposobu ich rozwiązania.

Jolanta Pierończyk