Dzień Kobiet to przede wszystkim wydatki. Trudno nie uciec przed wrażeniem, że święto kobiet wiąże się z wydawaniem pieniędzy. Aby Dzień Kobiet był udany, należy zanwestować. Ile i na co? Dzień Kobiet będzie obchodzić w tym roku 3/4 mężczyzn – wynika z badania Barometr Providenta. Na prezenty z okazji tego święta wydadzą oni przeciętnie ok. 60 zł. Większość kobiet powinna się spodziewać kwiatów. ZOBACZ KONIECZNIE

NAJLEPSZE PREZENTY NA DZIEŃ KOBIET

Na co wydajemy pieniądze w trakcie Dnia Kobiet? Oto, co wynika z zestawienia, wg Przemysława Kaszy, specjalisty ds. badań, analiz i raportowania z firmy Provident Polska


  1. 75% mężczyzn zamierza świętować Dzień Kobiet,

  2. 20% – nie zamierza,

  3. 5% – jeszcze się nie zdecydowało.

ZOBACZ TAKŻE

NAJLEPSZE ŻYCZENIA NA DZIEŃ KOBIET

Co kupujemy na Dzień Kobiet?


  1. kwiaty 61%

  2. drobne prezenty 20%

  3. uroczystość 3%

  4. pieniądze na wydatki 2%

NAJCIEKAWSZE WIERSZYKI NA DZIEŃ KOBIET

Najczęstszym prezentem z okazji tego święta będą kwiaty (61%). 20% panów kupi drobne prezenty, ok. 3% – zorganizuje jakąś uroczystość, a 2% – umożliwi kobietom spędzenie dnia w taki sposób, jaki chcą”. Co ciekawe, mężczyźni w wieku 25–39 lat wydadzą na Dzień Kobiet przeciętnie ok. 80 zł, podczas gdy ci mający ponad 59 lat – tylko ok. 30 zł.

Dobrze by było, gdyby mężczyźni, którym zależy na szczęściu bliskich im kobiet, zwracali uwagę na to, co jest dla nich ważne i co daje im satysfakcję życiową.

„Według naszego badania większość kobiet (54%) jest zadowolona przede wszystkim z życia rodzinnego. Dla 17% – najważniejsze znaczenie ma rozwój osobisty, a 7% – jest dumnych z życia zawodowego. Reszta kobiet nie potrafi określić, co jest dla nich największym spełnieniem” – informuje Karolina Łuczak, kierownik ds. komunikacji z firmy Provident Polska.

Piotr Saleta