W Galerii Katowickiej otwarto drugi, po Warszawie, salon obuwniczy firmy Loake. - To efekt dużego zainteresowania marką wśród klientów ze Śląska - mówią właściciele.

W Galerii Katowickiej działa już pierwszy na śląsku salon Loake, w którym kupić można ekskluzywne obuwie. To drugi, po Warszawie salon w Polsce.

- Wśród klientów naszego pierwszego salonu w Warszawie było sporo osób ze Śląska, dlatego postanowiliśmy otworzyć kolejny salon właśnie w Katowicach - mówi Ewa Samek z firmy Loake Polska.

Firma swoimi korzeniami sięga jeszcze XIX wieku.

John Loake, dziadek obecnie zarządzającego firmą Andrew Loake’a, wraz ze swoimi braćmi otworzył w 1880 roku pierwszą fabrykę butów Loake w Kettering w Anglii, gdzie buty szyte są do dzisiaj. Do produkcji wykorzystywane są najlepsze materiały, a sam proces wykonania jednej pary zajmuje około ośmiu tygodni.

Zobacz galerię

W salonie Loake Shoemakers można znaleźć męskie buty na wszystkie okazje od najbardziej klasycznych czarnych oksfordów na skórzanej podeszwie, mahoniowych brogsów na gumowej podeszwie, brązowe monki aż po zamszowe niebieskie loafersy. Łącznie firma oferuje dzisiaj ponad 50 modeli butów.