Dziś rozpoczyna się XXV Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju. Do kurortu przyjedzie 3 tysiące uczestników z 60 państw świata. Jeszcze w poniedziałek trwały gorączkowe prace ekip przygotowujących obiekty na potrzeby uczestników Forum.

Debaty i panele dyskusyjne z udziałem ekonomistów, naukowców, biznesmenów i prezesów największych światowych firm będą w tym roku nawiązywać do hasła "Jak zbudować silną Europę. Strategie dla przyszłości". Podczas zaplanowanej dziś na godz. 14 sesji plenarnej będą o tym rozmawiać prezydent RP Andrzej Duda, prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarovic i prezydent Macedonii Gorge Iwanow.

50 tirów przywiozło miasto

Na potrzeby forum na krynickim deptaku zbudowano miasteczko plenarne o powierzchni 6 tys.

metrów kwadratowych. Nowoczesne pawilony, które w częściach przywiozło do Krynicy-Zdroju aż 50 tirów zapewnią panelistom i słuchaczom komfortowe warunki. Budowa tego prowizorycznego miasta była niezbędna, gdyż wyremontowana Pijalnia Główna nie byłaby w stanie pomieścić jednocześnie trzech tysięcy uczestników biznesowych debat. Za ciasne są też zlokalizowane w pobliżu Stary i Nowy Dom Zdrojowy, w których także będą się odbywać panele.

Wymarzona reklama

Z Forum Ekonomicznego cieszy się burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko. Podkreśla, że zyskają na tym wszyscy, bo podczas trzydniowej imprezy, a także następującego po niej Festiwalu Biegowego, goście śpią w hotelach, jedzą w Krynicy, robią też tam zakupy.

- Forum to też reklama miasta - dodaje Dariusz Reśko. - Obliczyliśmy, że za czas antenowy w telewizji i mediach elektronicznych musielibyśmy zapłacić osiem milionów złotych, a tak mamy reklamę za darmo.
Burmistrz podkreśla, że Forum przyczynia się też do postrzegania Krynicy w kategoriach miejsca spotkań najważniejszych ludzi współczesnego świata. 

 

Źródło: Gazeta Krakowska