Galeria Libero w Katowicach ma być gotowa za rok. W rejonie skrzyżowania ulic Kościuszki i Kolejowej finiszują prace rozbiórkowe na działce, na której powstać ma Galeria Libero. Jak zapowiadają przedstawiciele inwestora, jeszcze we wrześniu firma wybierze generalnego wykonawcę galerii, wówczas ruszą prace budowlane

Prace związane z budową Galerii Libero na południu Katowic, w rejonie skrzyżowania Kościuszki i Kolejowej, rozpoczęły się w lipcu. Są to jednak roboty przygotowawcze do inwestycji, a polegają na rozbiórce zabudowań znajdujących się na terenie pod przyszłe centrum handlowe.

- Jesteśmy na finale prac rozbiórkowych, w tej chwili mamy już niewiele do rozebrania, a więcej do uprzątnięcia z placu budowy. Z początkiem września podpiszemy umowę w wykonawcą stanu surowego, co pozwoli nam na rozpoczecie właściwej inwestycji - zapowiada Paweł Słupski, specjalista ds. PR w Echo Investmnet.

Galeria Libero powstanie na działce o powierzchni 54 000 m kw., wewnątrz będzie natomiast 45 000 mkw. powierzchni handlowej i rozrywkowej rozlokowanej na trzech poziomach. Oprócz sklepów i punktów usługowych, będą tu też supermarket, kino, klub bilardowy, fitness, strefa zabaw dla dzieci, korty do squasha i badmintona oraz restauracje z tarasami. Galerię zaprojektowali architekci z pracowni MOFO.

Wśród najemców galerii są Alma Market, sieć Media Markt, kino Helios, klub fitness Fabryka Formy. W Libero będzie też pub sportowy „Food & Ball” - nowatorski koncept Arkadiusza Milika, piłkarskiego reprezentanta Polski, Apteka Europejska oraz sieć salonów mody męskiej Lancerto.

*Rodzina i przyjaciele z GKS Katowice żegnają tragicznie zmarłego 19-latka WIDEO
*Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
*Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
*Alarm bombowy w centrum Katowic EWAKUACJA
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"