W Tychach dość szybko powstaje nowe centrum handlowe, Gemini Park. Będzie miało 32 tys. m kw powierzchni. Otwarcie planowane jest na IV kwartał 2017 r. Inwestycja pochłonie ok. 300-400 mln zł.

Gemini Park Tychy – najnowsza inwestycja krakowskiego dewelopera Gemini Holding oprócz nowoczesnych technologii i ciekawej oferty handlowej posiada jeszcze jeden wyróżnik. Kapitał inwestycyjny jest w całości polski – finansowanie odbywa się za pośrednictwem kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego, państwowego banku rozwoju.

Gemini Park Tychy stawia na polskość. Przedsiębiorcą, który odpowiada za projekt jest Rafał Sonik – właściciel firmy Gemini Holding, która ma w swoim portfolio dwa funkcjonujące centra handlowe – w Tarnowie i Bielsku-Białej. Kredyt potrzebny do realizacji inwestycji w wysokości blisko 65 mln euro został udzielony przez Banku Gospodarstwa Krajowego.

Bank Gospodarstwa Krajowego wspiera projekty mające pozytywny wpływ na gospodarkę i przyczyniające się do powstania nowych miejsc pracy. Finansowanie tej inwestycji ma także znaczenie lokalne. BGK, jako państwowy bank rozwoju z polskim kapitałem wspiera kolejne firmy na naszym rynku.

Projekt architektoniczny tyskiego Gemini został stworzony przez polską pracownię Vide Studio. Pod względem architektonicznym obiekt będzie charakteryzował się interesującą koncepcją wizualną, dobrze wpisującą się w charakter miasta. Vide Studio to firma cechująca się wieloletnim doświadczeniem w kompleksowych usługach architektonicznych.
– Vide Studio to biuro projektowe z Krakowa, które specjalizuje się w projektowaniu  min. obiektów handlowo-usługowych. Projekty naszego autorstwa znajdują się w całej Polsce, m.in. w Rybniku, Zielonej Górze, Piotrkowie, Żyrardowie. Dla Gemini Holding zaprojektowaliśmy zarówno rozbudowę Gemini Park w Bielsku-Białej, jak i imponujące rozmachem centrum handlowe Gemini Park Tychy. Obiekt ten jest duży, ale pasaże mają ludzką skalę i są przyjazne dla klientów. Mają one mieć charakter miejskiej ulicy. Dzięki zróżnicowanym przestrzeniom, placom w charakterystycznych punktach oraz licznym świetlikom, pomimo swojej długości pasaże nie są monotonne. Są za to pełne światła, atrakcji i nie ograniczają się tylko do funkcji wejścia do sklepów – mówi Wojciech Kurzak, architekt, Vide Studio.

Budowa obiektu rozpoczęła się w styczniu br. Za nią także odpowiedzialne są polskie firmy. Generalnymi wykonawcami są: Trans-Ziem oraz Mostostal Zabrze GPBP.

Gemini Park Tychy realizowane jest jako część koncepcji Power Center. Obiekt wpisze się w już istniejącą destynację handlową znaną od lat i rozpoznawalną wśród mieszkańców Tychów oraz pobliskich miejscowości. W bezpośrednim sąsiedztwie nowo powstającego obiektu funkcjonują już Tesco, OBI, Saturn, a wybudowanie nowoczesnej galerii w naturalny sposób dopełni tę przestrzeń, która łącznie wyniesie 60 tys. mkw. powierzchni handlowej. Zaletą takiej formuły jest m.in. szeroka oferta skupiająca przedstawicieli różnych branż: modowej, spożywczej, DIY, wyposażenia wnętrz, czy RTV i AGD.

*Przejmująca historia Macieja Cieśli. To o nim mówił papież Franciszek
*Ale burza! Samochody zatopione przy M1 w Czeladzi ZDJĘCIA + WIDEO
*Tylko szaleniec mógłby się rzucić na tego policjanta ZOBACZCIE ZDJĘCIA
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"