Gliwice: Silesia Outlet - największe centrum wyprzedażowe na Śląsku ma powstać przy ul. Rybnickiej. Będzie miało 20 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Silesia Outlet ma wyrosnąć w sąsiedztwie supermarketu Auchan i sklepu Leroy Merlin. W outlecie będzie ok. 120 sklepów odzieżowych i obuwniczych, w których ceny mają być co najmniej 30 proc. niższe niż w galeriach handlowych.

Gliwice Silesia Outlet ma być największym centrum wyprzedażowym na Górnym Śląsku. Powstać ma w Gliwicach, przy ul. Rybnickiej, w sąsiedztwie węzła Gliwice – Bojków. Jak zapowiada inwestor, spółka 6B47 Poland należąca do 6B47 Real Estate Investors AG (austriackiej spółki deweloperskiej), prace budowlane mają rozpocząć się w połowie tego roku , a otwarcie przewidziano na 2018 rok. Inwestor szacuje, że w centrum powstanie kilkaset nowych miejsc pracy.

Silesia Outlet Gliwice: 120 sklepów, 950 miejsc parkingowych
Silesia Outlet będzie parkiem handlowym. Centrum wyprzedażowe będzie miało 20 tys. metrów kw. powierzchni. Znajdzie się w nim ok. 120 sklepów różnych branż, w których klienci znajdą produkty znanych marek po atrakcyjnych cenach.

Zasada centrów wyprzedażowych na świecie jest prosta: ceny w sklepach w takich outletach są co najmniej 30 proc. niższe niż ceny regularne w sklepach tych samych marek w galeriach handlowych.

Gotowy jest projekt Silesia Outlet. Przygotowało go biuro architektoniczne IMB Asymetria, które zaprojektowało już m.in. Galerię Krakowska, Gemini Park w Bielsku-Białej, Bonarkę City Center i Futura Park Modlniczka w Krakowie.

Silesia Outlet Gliwice: 6,5 miliona klinetów w potencjalnym zasięgu?
Jak przekonują eksperci z agencji Jones Lang LaSalle, lokalizacja nowej galerii jest świetna. Wyliczyli, że w bezpośredniej strefie zasięgu Silesia Outlet mieszka aż ok. 6,5 mln klientów, a istniejące już w sąsiedztwie Auchan i Leroy Merlin odwiedza co roku ok. 4,5 mln osób. Łatwy dojazd dzięki autostradom A4 i A1 będą mieć do Silesii Outlet mieszkańcy Katowic, Gliwic, Zabrza, Bytomia, Tarnowskich Gór, Mikołowa, a także Opla i Kędzierzyna-Koźla.

Przy Silesia Outlet ma także powstać parking dla 950 samochodów.

Dodajmy, że w województwie śląskim działa już jedno centrum wyprzedażowe - to Fashion House w Sosnowcu. Jest tam ponad 100 sklepów.