W jaworznickiej galerii Galena coraz wyraźniej widać, że prace budowlane centrum handlowego zmierzają ku końcowi. Gmach Galeny wygląda z zewnątrz na prawie gotowy. A jak jest w środku? Opóźnień w budowie galerii nie ma i centrum zostanie otwarte w połowie listopada. Przechadzając się korytarzami wielkiego budynku, natrafiamy na setki pracowników różnych firm budowlanych i na najemców poszczególnych sklepów i punktów usługowych, którzy urządzają już wynajęte od firmy Pa Nova powierzchnie.

Po drodze mijamy oszklone witryny sklepowe, stąpamy posadzkach, na których ułożono już płytki podłogowe. Zamontowano też szklane balustrady i szyby w oknach, świetlikach i przy głównym wejściu. Położono też kafelki w kilku łazienkach i pokoju dla matki z dzieckiem.

W dużym stopniu są już gotowe sale kinowe Multikina. Ich ściany zostały obite specjalnym materiałem, a na suficie pojawiło się oświetlenie.

Jeszcze nie działa, ale już niedługo to się zmieni. W salach niebawem pojawią się też fotele. A już w listopadzie widzowie zobaczą takie premiery kinowe, jak np. kolejną opowieść o Agencie 007. Kolejne hity to nowy odcinek Gwiezdnych Wojen i druga część "Listów do M." 

 Do najemców, którzy w ostatnim czasie podpisali umowę z firmą PA Nova należą takie marki, jak KFC, ING Bank Śląski, sklepy modowe Orsay, Adriano, Giacomo Conti, Szachownica, Meio, sklepy obuwnicze Ryłko i Wojas i sklepy sportowe City Sport oraz Elbrus.

- Poza tym mamy kwiaciarnię Irys, Lotto i operatora sieci komórkowej Play - informuje Agnieszka Jurkiewicz, marketing manager Galerii Galena. - Powiększyła się również strefa rozrywki, bowiem obok Multikina swój lokal otworzy Gravitacja z szeroką ofertą rozrywkową: kręgle (8 torów), stoły do gry w bilard i klub muzyczny, gdzie będą odbywały się imprezy, również po zamknięciu galerii - dodaje.

Więcej zdjęć z placu budowy galerii znajdziecie na naszym portalu internetowym dziennikzachodni.pl.

Galena to jednak nie  jedyna propozycja dla jaworznian. W naszym mieście kończy się też budowa  dwóch supermarketów, czyli kolejnego Lidla (obok Manhattanu na Pechniku) i drugiego w Jaworznie sklepu Netto (na Dąbrowie Narodowej). W tym tygodniu budowano wjazd na parking Netto, dlatego kierowcy mogli natrafić na drobne utrudnienia na ulicy Katowickiej.