Jastrzębska Spółka Węglowa szuka finansowego rachunku. Tym razem kolejnym ruchem spółki jest sprzedaż koksowni "Victoria" za 350 mln zł. Zaliczka w wysokości 200 mln zł ma wpłynąć na konto JSW już na początku lipca.

Jastrzębska Spółka Węglowa zamierza sprzedać koksownię "Victoria" za 350 mln zł. Porozumienie w sprawie warunków umowy inwestycyjnej Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria zostało już podpisane z Agencją Rozwoju Przemysłu i Towarzystwem Finansowym "Silesia".

- Strony ustaliły cenę zakupu koksowni na 350 milionów złotych. ARP i TF Silesia, zgodnie z zapisami Term Sheet, na początku lipca 2016 roku wpłacą na konto JSW zaliczkę w wysokości 200 mln złotych. Zanim jednak nabywcy dokonają wpłaty zaliczki na konto JSW strony muszą spełnić wszystkie ustalone w Term Sheet warunki zawieszające transakcję - mówi Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzeczniczka JSW.

Do tych warunków należą m.in. uzyskanie pozytywnego wyniku Testu Prywatnego Inwestora czy uzyskanie zgód korporacyjnych. - Musi zostać podpisana również Umowa Inwestycyjna, która ma zawierać m.in. zapisy dotyczące zasad ponownego nabycia przez Grupę Kapitałową JSW, koksowni Victoria, jeśli w przyszłości ARP i TF Silesia podejmą decyzję o dezinwestycji - zaznaczają w spółce.

Podstawową działalnością WZK Victoria jest produkcja koksu oraz produktów węglopochodnych. Jak zapewniają w JSW, spółka jest obecnie największym w kraju i znaczącym w Europie producentem koksu odlewniczego o najwyższych parametrach wytrzymałości mechanicznej.

WZK Victoria produkuje także koks metalurgiczny i przemysłowy. Łączne moce produkcyjne wynoszą 500 tys. ton rocznie.

*EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
*Fabiański i Pazdan bohaterami internetu NAJLEPSZE MEMY W JEDNYM MIEJSCU
*Uwaga! Masowe zatrucia truskawkami. Co w nich jest?
*Wakacje za granicą: Tych krajów unikaj i nie jedź. MSZ ostrzega. Są zaskoczenia
*Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"