Budowa basenów w Brynowie i Szopienicach już ruszyła

W środę przy ulicy Konnej w Burowcu oficjalnie wbito łopatę pod budowę pierwszego z trzech krytych basenów w Katowicach. Ten obiekt, podobnie jak basen przy ulicy Kościuszki w Brynowie, wybuduje firma NDI. Na obu placach budowy rozpoczęto już prace przygotowawcze, w Brynowie trwa budowa drogi dojazdowej do placu budowy w rejonie ulic Kościuszki i Zgrzebnioka.

Na realizację obu pływalni umowę podpisano już w czerwcu. Natomiast opóźnił się, z powodu odwołań, finał przetargu na budowę basenu w Parku Zadole. Postępowanie udało się zamknąć dopiero w tym tygodniu, w ciągu najbliższych kilku dni urzędnicy chcą podpisać umowę z wybraną do realizacji firmą - Erbud.
Zobacz galerię
- Rozpoczynamy inwestycje bardzo ważne dla miasta. Baseny są tak rozlokowane, aby mieszkańcy mieli do nich najdalej do 5 kilometrów. Mam nadzieję, że te inwestycje będą dla mieszkańców pewną atrakcją – komentował w trakcie konferencji prasowej przy ulicy Konnej Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Budowa basenów w Brynowie (przy ulicach Kościuszki i Zgrzebnioka) oraz w Szopienicach przy ulicy Konnej będzie kosztowała odpowiednio 24,1 mln zł i 25,2 mln zł, natomiast tego w Zadolu prawie 26,1 mln zł Na wykonanie basenów firmy mają 22 miesiące od podpisania umowy z miastem. To oznacza, że w pierwszej kolejności powstaną obiekty w Brynowie i Szopienicach, a nieco później w Zadolu.