Wkrótce ruszy przetarg na sprzedaż terenu po dawnej hucie Baildon w Katowicach. Zobaczcie co może powstać na łącznej powierzchni 4,7 ha. Mieszkania, sklepy, czy salon samochodowy?

Teren po dawnej hucie Baildon zostanie zagospodarowany. Właśnie trwają przygotowania do przetargu na sprzedaż terenu na skraju osiedla 1000-lecia w Katowicach, położonego pomiędzy ulicami Bracką, Bederowiecką oraz Drogową Trasą Średnicową. Łącznie to ponad 4,7 hektarów. Niegdyś w tym miejsce były budynki biurowe i magazynowo-produkcyjne dawnej huty Baildon. Teraz? Oprócz drzew i pozostałości po budynkach praktycznie nic innego tam nie ma. 

- Teren ten czeka na nowe pomysły i inwestora - mówi Rafał Jóskowski, zarządzający katowicką firmą 4INVEST.

Na tym terenie mogą zostać wybudowane parkingi, drogi, hotele, stacje paliw, salony samochodowe, czy mieszkania i pomieszczenia usługowe, a także domki jednorodzinne, targowiska, czy lokale, gdzie będzie kwitł handel ( do 2 tys. metrów kwadratowych). Zaznaczone jednak jest, że powinna to być zabudowa o wysokim standardzie architektonicznym.

Właścicielem nieruchomości jest spółka Bracka Estate z siedzibą w Warszawie. Jednak spółka ta powierzyła organizację sprzedaży, w trybie nieograniczonego przetargu ofertowego, katowickiej firmie 4INVEST Commercial Real Estate.

- Najważniejszy aspekt to taki, że nieruchomość objęta jest aktualnym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, w którym wskazuje się na usługowe charakter wykorzystania tego terenu.  Jednak przygotowywane jest nowe studium, które z kolei daje większą swobodę inwestorowi. Dlatego, że przewiduje zagospodarowanie tego terenu w zakresie usług administracyjno-biurowych, hoteli, czy nawet mieszkań - dodaje Rafał Jóskowsk.

Osiedle Tysiąclecia, czyli popularny "Tauzen" to jeden z największych i najgęściej zaludnionych obszarów w Katowicach. Mieszka tutaj około 11 tysięcy mieszkańców.

Organizator przetargu przewiduje, że poziom ceny wywoławczej będzie oscylował pomiędzy 290-320zł / m2 terenu netto + VAT. Przetarg ruszy w ciągu najbliższych dni. Trwają ostateczne prace wyznaczania terminów wpłaty wadium i składania ofert. Przetarg zostanie zamknięty pod koniec czerwca. 

 

 

Olga Krzyżyk