Altium, międzynarodowy koncern IT o australijskich korzeniach, otworzy biuro w biurowcu Silesia Business Park przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach. Będzie to pierwszy oddział firmy w Polsce.

Altium, to globalny lider w zakresie rozwoju oprogramowania do projektowania kluczowych podzespołów urządzeń elektronicznych. Do tej pory otworzyła europejskie oddziały w Karlsruhe (Niemcy), Amersfoort (Holandia) oraz Kijowie (Ukraina). Do Silesia Business Park w Katowicach wprowadzi się w październiku. Firma zajmie prawie 770 m kw. w budynku B, w którym są już m.in.Capgemini oraz dwie spółki grupy Orbico.

- Silesia Business Park staje się miejscem, gdzie swoją przestrzeń na przyszłość znajduje wielu globalnych graczy, którzy wierzą w Katowice. W jednym kompleksie obok siebie znajdą się działający na całym świecie przedstawiciele branży IT, firma konsultingowa oraz znany dystrybutor z branży FMCG. Wybór Polski i Katowic przez Altium - doświadczonego giganta na rynku IT to wspaniały dowód, że miasto wybija się w tej dziedzinie coraz wyżej. Jesteśmy pewni, że cennym specjalistom nowego najemcy będzie się u nas wygodnie pracowało – mówi Tomasz Zydorek, negocjator ds. wynajmu w Skanska Property Poland.

Silesia Business Park tworzą trzy biurowce o charakterystycznej fasadzie w czarne, złote i brązowe pasy. Po przeprowadzce Altium, budynek B będzie skomercjalizowany w 82 proc. Obecnie trwają prace przy budynku C, których zakończenie zaplanowane jest na czwarty kwartał 2016 roku. W planach Skanska Property Poland ma jeszcze budowę czwartego biurowca.

*Drastyczna podwyżka cen wody na Śląsku od stycznia. Ile?
*Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
*Tragiczny wypadek w Koziegłowach. 2 osoby zginęły w zderzeniu fiata z ciężarówką ZDJĘCIA
* Zaginęły: 17-letnia Małgorzata Marzec i 15-letnia Angelika Kaczor. Gdzie są?
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"