Strefa ekonomiczna w Zabrzu. Zakończyła się budowa hali firmy Schoeller Allibert w zabrzańskiej części KSSE. Tym samym kolejny, drugi już zakład w strefie jest gotowy.

Zabrzańska część Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej znacznie się rozwinęła w ostatnich miesiącach. Całość jest uzbrojona, pojawiły się kilometry nowych dróg i ścieżek rowerowych. No i oczywiście zakłady. Piekarnia Kłos już działa, kolejne fabryki są w budowie. Właśnie zakończyła się jedna z nich. 12 maja uroczyście otwarta została hala produkcyjna firmy Schoeller Allibert.

Strefa ekonomiczna w Zabrzu. Kolejny zakład gotowy

Generalnym Wykonawcą była firma Pro-Invest S.A.

Obiekt zrealizowany został w ciągu zaledwie 8 miesięcy. W uroczystości otwarcia uczestniczyli wszyscy zaangażowani w budowę obiektu oraz zaproszeni goście, m.in. Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka – Szulik, Zarząd Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przedstawiciele wykonawcy, firmy Pro-Invest S.A. oraz przedstawiciele udziałowców, Zarząd i pracownicy grupy Schoeller Allibert.

- Nowoczesna hala w Zabrzu potwierdza, że miasto jest przyjazne dla prowadzenia działalności gospodarczej. Inwestując w rozwój terenów Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej czy rozbudowując infrastrukturę drogową stworzyliśmy bowiem przestrzeń posiadającą wszelkie atuty zachęcające do realizacji tutaj planów biznesowych – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Firma Schoeller Allibert to globalny koncern. Lider na rynku produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Z produktów firmy korzystają przedstawiciele niemal wszystkich branż. Od motoryzacyjnej z Volkswagenem na czele, po produkcję napojów z Coca-Colą czy Heinekenem. Koncern ma 14 fabryk na całym świecie. Zabrzańska hala jest najmłodsza i najnowocześniejsza. Obiekt jest wyposażony w szereg innowacyjnych, proekologicznych rozwiązań, na przykład ogrzewanie ciepłem pozyskiwanym z pracujących maszyn, odzyskiwana będzie też woda z procesu chłodzenia. W skład kompleksu wchodzi hala o powierzchni ponad 6 tys. m kw, a także plac składowania wyrobów gotowych oraz budynek biurowy. 

- Budowa tego imponującego zakładu w Polsce jest strategicznym elementem naszego planu działań na rzecz światowej nowoczesnej infrastruktury produkcyjnej firmy Schoeller Allibert. Fabryka ta umożliwi obsługę klientów w Polsce i w całej Europie Środkowo-Wschodniej, ale także wspomoże inne oddziały naszej firmy w Europie Zachodniej - powiedział Ian Robinson, Prezes Zarządu Grupy Schoeller Allibert.