Katowice planują w najbliższych latach budowę trzech węzłów przesiadkowych za około 160 mln zł. Pierwszy będzie ten w Ligocie. Kto go wybuduje?

Sześć firm złożyło w oferty w przetargu na budowę węzła przesiadkowego w Ligocie. To jeden z trzech węzłów przesiadkowych, których budowę w najbliższych latach planują Katowice. Wszystkie mają odkorkować centrum miasta.

Przetargi na realizację węzłów w Ligocie, Zawodziu i Brynowie miasto ogłosiło w marcu i kwietniu. Węzeł w Ligocie będzie najtańszy, powstanie naprzeciw budynku dworca PKP. Jego budowa ma pochłonąć, według szacunków katowickiego magistratu, około 13 mln zł i potrwać do 18 miesięcy.

Budowa węzła przesiadkowego w Ligocie ma potrwać około 18 miesięcy

Oferty w przetargu na jego realizację złożyły m.in. firmy Skanska, Strabag, konsorcjum Balzoa, Budimex oraz Dombud. Różnica w cenie między najdroższą a najtańszą ofertą wynosi prawie 5 mln zł. I tak najtańsza opiewa na ok. 7,3 mln zł, najdroższa - na ponad 12 mln zł.

Termin składania ofert minął 10 kwietnia. Wykonawcy jeszcze nie wybrano.

- W tym momencie trwają jeszcze prace komisji przetargowej - wyjaśnia Krzysztof Kaczorowski z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Katowicach.