Kolejarze znaleźli nowy sposób na zachęcenie podróżnych do skorzystania z ich usług. Otóż oferują... zniżki na taksówki. Po taki właśnie sposób sięgnęło PKP Intercity. Do 6 grudnia pasażerowie, którzy kupią za pośrednictwem internetu bilet na podróż Pendolino mogą otrzymać jednorazowy kod rabatowy na przejazd z 15-procentową zniżką taksówką należącej do sieci Taxi Polska w Katowicach, Częstochowie, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Opolu i Trójmieście.

Aby otrzymać kod, należy zaznaczyć pole „Złap Tańsze Taxi” na ekranie podsumowującym transakcję. 

Kod zostanie wygenerowany wraz z mejlem potwierdzającym zakup oraz z biletem elektronicznym. Kod należy podać w trakcie telefonicznego zamawiania taksówki i przekazać kierowcy przed rozpoczęciem kursu. Jednorazowe kody są przyznawane do wybranych biletów online i można z nich skorzystać do  7 stycznia 2016 roku.

Michał Wroński

 

Pesa DART, to najnowszy model zespolonego pociągu stworzonego przez Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz.

- Tworzymy historię i pokazujemy, że Polacy potrafią. Zbudowaliśmy go w 13 miesięcy od podpisania umowy. To pierwszy w historii polskiego kolejnictwa pociąg zespolony dedykowany dla PKP InterCity. Nikt takiego nie zbudował i nie zaprojektował siłami polskimi. Tu jest 83% udziału polskiego przemysłu - chwali produkt Tomasz Zaboklicki, współwłaściciel i prezes zarządu firmy Pesa Bydgoszcz S.A. Pojazd został zaprezentowany podczas Targów TRAKO w Gdańsku.