Grzegorz Tobiszowski, wiceminister ds. energii w poniedziałek ma wziąć udział w posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Tematem rozmów będzie przyszłość kopalni Krupiński, która - według zapowiedzi - w 2017 roku ma zostać przekazana do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Po południu Krzysztof Tchórzewski, minister tegoż resortu, będzie uczestniczył w rozmowach w Katowickim Holdingu Węglowym.

Górniczy poniedziałek na Śląsku

W poniedziałek o godz. 11 w siedzibie śląsko - dąbrowskiej Solidarności (ul. Floriana 7) odbędzie się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Tematem rozmów będzie przyszłość kopalni Krupiński.

Przypomnijmy: Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej, do której należy ta kopalnia, na początku sierpnia podjął decyzję o przekazaniu jej do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Miałoby to nastąpić w 2017 roku. Z takim stanowiskiem nie zgadzają się związkowcy oraz władze gminy Suszec, na terenie której zakład fedruje. Zatrudnionych jest tam ok. 2,2 tys. osób.

W poniedziałkowym posiedzeniu WRDS ma wziąć udział: wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej Tomasz Gawlik, dyrekcja kopalni Krupiński, reprezentanci organizacji związkowych z tej kopalni i z JSW oraz przedstawiciele władz samorządowych z Suszca, Pawłowic, Orzesza, Żor, Mikołowa i Pszczyny.

Natomiast po południu rozmowy ws. przyszłości spółki będą toczyły się w Katowickim Holdingu Węglowym. Swoją obecność zapowiedział minister ds. energii - Krzysztof Tchórzewski.

*Śląskie jest NAJ... Ciekawe, czy to wiecie ROZWIĄŻCIE QUIZ
*Tragedia w Częstochowie. Para 18-latków zginęła w wypadku
*25 lat więzienia dla Krakowiaka, a on stoi z kamienną twarzą ZDJĘCIA
*Równica bez schroniska? Niestety to koniec