Jest czarne... jak węgiel, i w kształcie bryły węgla. Okazało się gadżetem hitowym. Mydło z węgla. Na Barbórkę do kompletu dojdzie szampon, żel pod prysznic i peeling do ciała. Na tegoroczną Barbórkę, czyli 4 grudnia 2015 do mydła z węgla dołączą żel pod prysznic, szampon i peeling do ciała. Przypominające bryłkę węgla sadza soap, które na rynku jest od trzech lat, okazało się bowiem hitem i chętnie kupowanym przez turystów gadżetem. Mydło kosztuje 25 złotych.

Dlatego jeszcze w tym roku wielka premiera trzech nowych kosmetyków z rodziny Sadza Soap. Szampon, płyn pod prysznic i peeling. Wszystkie czarne jak węgiel, wszystkie z dodatkiem węgla aktywnego. Wszystkie w klasycznie czarnych opakowaniach z żółtym nadrukiem: bardzo sexy.


- Mamy już mydło w kształcie bryły węgla, teraz czas na węgiel w płynie: liquid coal. Skład jak zwykle prosty i naturalny. Tym świątecznym prezentem celebrujemy trzecie urodziny Sadza Soap - zapowiada projektantka Marta Frank.

Sadza Soap to czarne mydło glicerynowe z węglem aktywnym. Niezwykłe, bo w kształcie bryły węgla, oryginalnie wydobytej w kopalni 320 metrów pod ziemią. Kultowy już produkt jest inspirowany Śląskiem – regionem, gdzie węgiel zawsze był największym bogactwem, a górnicza tradycja szanowana jest do dziś. Czarne mydło w kształcie bryły węgla jest na rynku od zaledwie trzech lat, a już stało się bardzo rozpoznawalnym i popularnym śląskim gadżetem. 

Jest też znane w całym kraju i za granicą (można kupić je m.in. w Czechach, Francji, Portugalii i Wielkiej Brytanii). Było oficjalnym gadżetem wystawy „Design It. In Silesia” w Berlinie w 2014 r., a uznana projektantka mody Ania Kuczyńska dołączyła je do swojej ostatniej kolekcji „Lava”.

Wszystkie kosmetyki z rodziny Sadza Soap są wolne od SLS, SLES, MPG, PEG i parabenów. Nie mają więc syntetycznych środków, chemicznych konserwantów, substancji nawilżających i innych szkodliwych emulgatorów, sztucznych barwników czy aromatów. Wszystkie zawierają za to węgiel aktywny, naturalny czynnik odkażający. Mydło Sadza Soap łączy go z gliceryną, szampon i żel pod prysznic z olejami organicznymi, a peeling dodatkowo z solą morską naturalnie odparowywaną w salinach na portugalskim wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Jest odpowiednie dla dzieci, alergików, vegan i osób z wrażliwą skórą.

Gdzie kupić sadza soap w Katowicach?


 1. Angelo Hotel Katowice ul. Sokolska 24

 2. Best Western Katowice Hotel Forum, ul. Bytkowska 1 a

 3. Centrum Informacji Turystycznej, ul. Rynek 13

 4. Geszeft, ul. Morcinka 23-25

 5. Gift STORE, Nowy Dworzec Kolejowy

 6. Gryfnie, Plac Miarki 1

 7. Hotel Diament Plaza Katowice ul. Dworcowa 9

 8. Księgarnia NOSPR, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, plac Wojciecha Kilara 1

 9. Lorneta z Meduzą, ul. Mariacka 5

 10. Muzeum Historii Katowic, ul. Ks. J. Szafranka 9

 11. Muzeum Śląskie, ul. Dobrowolskiego 1

 12. Park Hotel Diament Katowice ul. Wita Stwosza 37

 13. Silesian Hotel, ul. Szybowcowa 1

 14. Zillmann Tea&Coffee, Plac Wyzwolenia 3

 15. Zła Buka, Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1

Dorota Niećko