Aon Hewitt ogłosił wyniki Badania Najlepsi Pracodawcy 2012 w Polsce. Zwycięzcy to podkarpacka spółka ANKOL z Chorzelowa k. Mielca i Dom Kredytowy NOTUS z Warszawy.

- Aon Hewitt, firma specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim, ogłosiła wyniki 7. edycji Badania Najlepsi Pracodawcy (BNP) w Polsce. Zwycięzcą w kategorii małych i średnich została firma z woj. podkarpackiego ANKOL Sp. z o.o. Chorzelów, a w kategorii dużych przedsiębiorstw znany w kraju Dom Kredytowy NOTUS SA z siedzibą w Warszawie.

Rekordowy wskaźnik zaangażowania
Warto zauważyć, że tegoroczny tzw. wskaźnik zaangażowania dla Najlepszych Pracodawców ukształtował się na poziomie 72 proc.

Natomiast zwycięzca w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw, firma ANKOL, może pochwalić się rekordowym na polskim rynku, 90-procentowym poziomem zaangażowania pracowników.
Dla porównania, wśród wszystkich przebadanych organizacji wskaźnik ten ukształtował się na poziomie 48 proc.

Najcenniejsi są ludzie
- Warto podkreślić, że w organizacjach Najlepszych Pracodawców znacznie wyższą orientację na ludzi widać już na poziomie zarządów. Pracownicy Najlepszych Pracodawców znacznie częściej uważają, że zarząd traktuje osoby zatrudnione jako najcenniejszy zasób w organizacji – tłumaczy Katarzyna Derdzińska, dyrektor Programu Najlepsi Pracodawcy w Polsce.

- Orientacja na ludzi przejawia się następnie w postawach menedżerów Najlepszych Pracodawców, którzy wyróżniają się właśnie kompetencjami przywódczymi. Można w skrócie powiedzieć, że Najlepszy Pracodawca to taka organizacja, która jednocześnie stawia na wyniki organizacji oraz na swoich ludzi i z sukcesem potrafi oba te tematy powiązać – dodaje dyr. Derdzińska.

Laureaci


  • Firma ANKOL z Chorzelowa zajmuje się dostawami części zamiennych i usług remontowych dla lotnictwa wojskowego, policji i straży granicznej RP. Jest też głównym dostawcą materiałów i wyrobów dla lotniczych zakładów produkcyjnych oraz remontowych, a także autoryzowanym przedstawicielem wybranych polskich zakładów zbrojeniowych. ANKOL w konkursach oraz programach gospodarczych i otrzymuje wiele wyróżnień i certyfikatów, co przyczynia się do promocji firmy w regionie, w kraju i zagranicą. Misją sp. ANKOL jest być wiarygodną, rzetelną i profesjonalną firmą zapewniającą dla swoich KLIENTÓW produkty i usługi najwyższej jakości w sektorze lotniczym i motoryzacyjnym.

  • Dom Kredytowy Notus S.A. należy do wielkiej trójki firm doradztwa finansowego w Polsce. Misją DK NOTUS SA jest niezależne doradztwo w wyborze najlepszej oferty z szerokiej palety produktów finansowych, z uwzględnieniem przede wszystkim potrzeb i oczekiwań Klienta.